Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy cicám de még egyszer...

Van egy cicám de még egyszer se volt oltva se féregtelenítve mert hogy az apám azt mondta hogy ő nem költ rá mert hogy nagyon drága az oltás! A cicám már 5 éves. Eddig semmi baja nincs jól érzi magát és nem lessz gond hogy nincs beoltva?

Figyelt kérdés
Én elvinném de ugye nem lehet!:(
2008. aug. 17. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Hat, eselyes hogy nem lesz baja... De ha ennyire szegeny, hogy erre sem telik, minek tart gyereket? *ironia*
2008. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát tudod ez nekem nagyon rosszul esett hogy ezt írtad ugyan is nem szegények vagyunk hanem az apám gyűlöli a macskákat!
2008. aug. 17. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A felelős macskatartás szabályai:


"5.Egészség


Mindig minden kötelező védőoltást kapjon meg macskánk, mert csak így lehetünk biztosak egészségében! Évente legalább egyszer vigyük el ellenőrzésre állatorvoshoz, és ha valami furcsát észlelünk a cicán, ne hagyjuk annyiban, hanem rögtön forduljunk orvoshoz. A bolhák ellen mindig vegyünk, bolhanyakörvet vagy folyékony bolhairtót, amit a macska nyakára kell csöpögtetni, ami 2-3 hónapig védi őket a bolháktól és a kullancsoktól (persze ha megfürdetjük vagy ilyesmi a hatás, csökken vagy teljesen, elmúlik!)."


Ezzel számolnotok (neked és az apukádnak) kellett volna, hogy egy macska nem játék: mindent meg kell neki adni hisz felelősek vagyunk azért, akit megszelídítettünk.

Nagyon nagy hiba, ha még féregtelenítésre sem méltó. Ha kinti macska bármelyik nem féregtelenített macskától beszerezhet egy-kettőt. És egyes férgek emberre is terjednek. Nagyon sok betegséget összeszedhet (és lehet, hogy már összeszedett?). Szerintem vigyétek el állatorvoshoz egy kivizsgálásra, hogy biztosak legyetek benne, nincs baja. Ha elmúltál 16 vállalhatsz diákmunkát - pár ezer az oltás+féregtelenítés. Nem nagy dolog, évente meg kell ismételni. Viszont, ha még nem múltál el 16, akkor szembe kell nézned azzal a ténnyel, hogy a cicád fertőzésnek van kitéve. Persze nem kötelező elkapnia, de hamar elkaphat bármit. De ha szorgosan gyűjtöd a zsebpénzed akkor te is tudod vállalni a költséget. Mert látom, hogy szereted a cicust és elszeretnéd vinni orvoshoz.


Egyébként lehet, hogy nem is lesz baja. Én is kezdetben így voltam, nem úgy voltam anyagilag hogy a macska oltását álljam, mert minden egyéb előtte volt. Aztán a szomszédom macskája elpusztult, elmondta, hogy valószínűleg azért, mert nem volt beoltva és X macskájától elkapott valami nyavaját. Na, erre én rohadtul beparáztam és szaladtam dokihoz.

Lipton*

2008. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi ta tanácsokat és mindent megpróbálok hogy elvigyem orvoshoz és még szeretném meg kérdezni hogy a féregtelenítő van tablettában is?
2008. aug. 17. 15:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj majd nem elfelejtettem és kb. nem tudod meg mondani hogy mennyi a cicának a kötelező oltások?
2008. aug. 17. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutyának többnyire kevesebb mint 5000Ft, és ezt csak évente egyszer kell beadni, valamint ingyen adnak hozzá néhány féregtelenítő tablettát. Macskának is ennyi lehet kb.
2008. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van féregtelenítő tabletta. A mi kutyáinkat 2000 forintért oltatjuk, itt a macska 1000 forint. De általában 2-3000 forint.. szerintem. Szóval nem olyan vészes.
2008. aug. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is kb. 3000-re emlékszem. Mindenképpen érdemes oltatni veszettség ellen! Nem tudom, merre laktok, Somogyban pl. már tíz éve nem találtak veszett állatot, de ha a környéketeken előfordult, akkor aztán főleg oltassátok be! A veszettség harapással terjedhet emberre is, és ha eléri a központi idegrendszert, akkor már gyógyíthatatlan, és görcsrohamokkal, szörnyű kínok közötti halállal jár. Ha oltatlan macska harapott meg, és elmész vele dokihoz, el fog küldeni veszettség elleni oltásra, ami hat db-os injekciósorozat hasba + egy hétig rohangálás a papírokkal az ÁNTSZ-hez meg az Állategészségügyi intézethez, ezen kívül két hét karantén a cicának. Akkor is, ha a tietek a macska. Én ezt tapasztalatból írom, nemrég nekemugrott egy macska, és mivel elég csúnya volt, be kellett mennem tetanuszra, ahonnan küldtek utána ezer helyre csak azért, mert állatharapás! Mondd ezt el apukádnak. Inkább a macskát oltsák évente egyszer, mint az egész családot veszettség ellen!!! Ja és embernek az oltás sem veszélytelen... Győzd meg apukádat, vagy spórolj össze évente 3000 ft-ot. Megéri a biztonságért!
2008. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Betegvizsgálat 1000-3000 Ft

Szemészeti szakvizsgálat 2000-3000 Ft

Utókezelés - kontroll 1000-1500 Ft

Veszettség elleni oltás 2500-3000 Ft

Kombinált oltás 3000-6000 Ft

Myxomatosis elleni oltás 2500-3000 Ft

Nőstény macska ivartalanítása 8000-12 000 Ft

Kandúr ivartalanítása 5000-7000 Ft

Általában ennyit kérnek az állatorvosok,de van néhány,aki ingyen is elvégez egy sima vizsgálatot,de ehhez nagyon nagy mázli kell.Remélem tudtam valamennyit segíteni.(ezeken kívül több oltás is létezik,érdemes évente elvinni a cicát oltani mert így sokkal biztosabb hogy egészséges,hosszú életű cicus lesz)A féregtelenítő árát pontosan nem tudom de olcsó és megéri beadni a tablettát a cicának(csak figyelni kell hátha otthagyja a tányérjában,miután elfogyasztotta róla a macskakonzervet).

2008. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!