Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota oltás? Péntekig kell...

Rota oltás? Péntekig kell döntenem, akarjuk vagy nem, illetve a 2 vagy 3 oltásból álló legyen! Nagyon drága, azért mérlegelnék!

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is ajánlotta a doki.. Kétszer kell szájon beadni a babának, de a doki adja, ha viszem a köv oltásra! Tényleg nagyon drága, 2x 17000 Ft, de szerintem ha tehetem, akkor beadatom, mert mi van , ha az én lányom kapja el.... A kórházat kihagynám...

2009. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
ha mindig megmosott kézzel nyúltok a babához, nem nyúltok a kezéhez, és nem viszed betegek közé, illetve olyan helyre, ahol sokan vannak összezárva kis helyen, akkor nem kell. de a döntős a tiéd. az én fiam nem kapott, nem lett beteg, de ártani sem árt, az biztos.
2009. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha elkapnánk és kórházban kötnénk ki, lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy miattam szenved a pici. Az a baj, hogy későb már nem lehet beadatni, gondolom oviban elég gyakori betegség. Azt is hallottam, nem jó az immunrendszerének a sok oltás. Ezért gondolkodok, mivel tennék jobbat!
2009. jan. 14. 10:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kétségek között vagyok, de eddig mindent amit csak lehetett beadattunk neki. Nem tudom ezzel jót vagy rosszat teszünk-e.... Igen drága, de mi is megvettük neki.
2009. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nagyon sokat jövünk-megyünk, ezért én beadattam neki, illetve a doki előtt én adtam be neki (a doki kérte, mert azt mondta, hogy az a tapasztalata, hogy ha az anyuka adja be, egyrészt jobban elfogadja, másrészt kisebb a valószínűsége, hogy kiköpi). Ha nem nyeli le az egészet (sokat kiköp) akkor még egyet kell venni. Nekünk egy csepp sem ment mellé, úgy nyelte, mint kacsa a nokedlit.

Elég húzós az ára, viszont ha van a családban bárkinek egészségpénztárija, azzal is lehet fizetni! Így csak közvetve terheli a pénztárcád. (Ha pl. a nagynéninek van, azért kérdezzétek meg a pénztárat, hogy egyből kifizetik, vagy előbb kedvezményezetté kell tenni a gyereket. Ez utóbbi kb. 2 nap elintézni, szóval szerintem még így is megéri.)

2009. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, meggyőztetek! :)
2009. jan. 14. 11:17
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
oviban már nem tudja elkapni, addigra a szervezete már elég erős... ez az 1. vében védi, addig fontos, hogy ne kapja el, mert akkor tényleg kórházban köt ki...
2009. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A borsos ára ellenére megéri beadatni, mert tényleg a kórházban köthet ki vele a baba. MI a 2 adagosat adattuk be neki (2x18 ezer), az orvos itatta meg vele.


4 hónapos kisfiú anyukája

2009. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szia!

mi egy akció keretein belül ingyen megkaptuk, de más esetben is beadattuk volna mindenképp.nem kaptál értesítőt azzal kapcsoatban hogy miért jó beadatni? úgy tudom itt elég sok anyuka kapott

2009. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A rotavírus-gasztroenteritisz tehető felelőssé a csecsemő- és kisgyermekkori súlyos, kiszáradáshoz vezető hasmenések legtöbbje esetében (3). Olyan mértékben fertőzőképes, hogy akár játékokon vagy bármilyen közönséges háztartási felületen is hosszú ideig túlélő és fertőzőképes marad (6,9). A rotavírus viszonylag ellenáll a legtöbb mosó- és mosogatószernek, fertőtlenítőszernek (4), így a gyermekeket nehéz megvédeni a rotavírus okozta betegségtől..


Az a tudat, hogy a rotavírus-fertőzés gyakori, aligha vigasztaló, amikor a gyermek szenved, beteg. A betegség váratlanul érkezik, és olyan tüneteket okoz, mint pl.:



súlyos hasmenés

hányás

láz


Ezek a tünetek gyorsan dehidrációt, kiszáradást eredményezhetnek (a test víztartalmának az elvesztését), ami akár az életet is veszélyeztetheti.



Fontos, hogy hamar felismerjük a tüneteket, amit a rotavírus okozhat, hogy a kiszáradást megelőzzük, ami súlyos esetekben a vér térfogatának a csökkenéséhez vezethet és vérnyomásesést okozhat (11).


A gyermekeknek akár 20 vagy több székletürítése vagy hányása lehet 24 órán belül (10). Súlyos esetben akár 9 napig is tarthat a hasmenéses megbetegedés.

2009. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!