Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van valami baja a...

Szerintetek van valami baja a macskámnak, vagy egyszerűen csak egy zabagép? Többi lent.

Figyelt kérdés

kb. 6 éves macskáról van szó. Egészséges, szép a szőre, és kicsit én kövérnek is tartom. Kinti macska alapból, egerészik, sokat csatangol, de ilyenkor mikor hidegek már az éjszakák, a lakásban alszik. A fő étkezést kint végezzük egy melléképületben, de bent is van kis tálkája, és abba is kerül naponta falat, sőt mindig követelőzik, ahányszor csak beteszem a lábam a konyhába. Tegnap reggel miután a reggeli után bejött, furán viselkedett, a tálkáját nézegette, föl-le mászkált, mint aki nem tudja mit akar. Veszekedtem is vele, hogy mit akar, hisz most kapott reggelit. Majd ott hagytam, mert közben jött valaki. Mire vissza értem a konyhába, ott volt kupacban a félig emésztett reggelije. Azóta is azt figyeltem meg, hogy rögtön evés után kikéredzkedik, de nem sokra rá, mikor vissza jön, újra a kaját követeli. Este eddig mindig lefeküdt a kanapéra vacsora után és elaludt reggelig, most meg mint aki nem találja a helyét. Folyton kimegy, majd ha bejön, nyúz az ételért. Arra gondoltam, hogy nem-e folyton kint kihányja a kaját, és azért kér újra megint. De ha lenne valami baja, nem lenne étvágya sem, nem igaz? Próbáltam lecsekkolni kint, de nagyon nagy a telkünk, ha kimegy, egy szempillantás alatt szem elől veszítem.

Szóval a lényeg, hogy ha mindent kihányna, akkor szarul kéne, hogy legyen, nem? Mert amúgy nem úgy néz ki, mint akinek baja van, csak mint aki maga sem tudja mit akar úgy viselkedik. Nem lehet, hogy csak az miatt, hogy az évszakhoz képest meleg időtől van megkergülve? Kint is lenne, meg bent is.


2014. dec. 21. 14:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az mondjuk tévedés, hogy látszik egy macskán ha férges.

Jó ideig nem ürít férget vagy féregízeket a fertőzött macska-kutya.

Évente négy féreghajtás (filléres cestal cat tabletta) ajánlott.

De okozhat ilyen tüneteket, ha valamit bezabált, pl. egeret betermelt szöröstül-bőröstül, szőrlabda lehetett a gyomrában, stb.

2014. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!