Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cicám van. Mamáéknál...

Perzsa cicám van. Mamáéknál vagyok és ő is itt van. Ide került egy házi macska, de az enyém fujtat rá. Nem ez a baj hanem hogy rám is fujtat, elszalad. Nem is eszik már. Az ágy alatt van, nem lehet kicsalni. Mit tegyek hogy újra megbízzon bennem?

Figyelt kérdés
az én macskám lány,1,5éves. a másik fiú fél éves.el is vannak különítve de fujtat rá.tudom hogy érzi az illatát rajtam de tiszta ruhában is fujtat,elszalad.nem tudok mit csinálni.beszélgetek vele simogatom,de semmi..

#féltés #a macskám.
2014. dec. 22. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
fontos hogy nyugodtan közelíts felé. nem oldja meg a seprű a problémát. az ágy alá a kedvenc ételét teszed: halacska ha nincs akkor hús. aztán magára hagyod. ha mindig megeszi kb 2-3 nap után már egyre magabiztosabb lesz. én tudom milyenek én már egy fekete vadmacskát is szelídítettem. ha valami nem így történik vagy elakadsz akkor nyugodtan írj :)
2014. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a végét nem írtam meg :/ : aztán egyre messzebb húzod. aztán amikor már megszokta hogy úgy eszik, akkor jön a nehezebb. türelem kérdése: a közeledbe teszed a tálat nap mint nap közelebb. amikor már eléred a kezeddel finoman, magabiztosan, lassan nyúlj felé és nyúlj hozzá. mindig egyre többet simogatod és beszélj hozzá. aztán már a kezedből is ennie kell. utána már jól megy. FONTOS: MINDIG SZAGOLJA MEG A KEZED!!!
2014. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

pár nap múlva hazamegyünk,lehetséges hogy a saját portáján magabiztosabb lesz?mert ahová megy itt csak a másik macska illatát érzi.

2014. dec. 22. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:
még soha nem járt ott?
2014. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
magabiztosabb lesz de addig is így csináld
2014. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de,már sokszor volt itt.sikerült megnyugtatni,újra jön hozzám,és eszik is.köszönöm a tanácsokat!:)
2014. dec. 23. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!