Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi macskának lehetnek orosz...

Házi macskának lehetnek orosz kék kölykei vagy mi ez a jelenség?

Figyelt kérdés
van egy korom fekete házi macskánk akinek már 4 vagy 5 alom kismacskája van és mindegyik kölyke szürke / kék általában egyszínűk ,de volt már példa szürke frakkos cicára is a szürke példányok felnőtt korukra szinte meg egyeznek az orosz kék macskával csak hát ugye nem azok mert az anyjuk házi macska (az apjukat nem tudom mi ,de úgy néz ki egy apától valók) az számíthat valamit ,hogy az anya macska testvérei között is volt egy ilyen szürke?

2014. aug. 10. 18:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, hogy szín terén hogy van a szürke dominanciája, de az lehet, hogy az anya esetében a fekete, mint domináns gén, és a szürke, mint recesszív (alárendelt) gén jelenik meg. Ebben az esetben az anya szürke színhordozó, fekete megjelenéssel. A kicsiknek innentől akár a szürke, akár a fekete színt örökítheti tovább. A kicsik színváltozataihoz természetesen az apa is hozzáad, sőt, általában az apaállattól kapott színgének a dominánsak, az anya génjei maradnak recesszívek, azaz a kiscicák egy alomban nagyobb százalékban hasonlítanak az apjuk színére mint az anyjuk színére. Ezt még fűszerezi az anya és az apa felmenő színváltozata is, ebből keletkezik a rengeteg különböző színű kiscica az alomban. De a ti esetetekben egyébként esélyes, hogy az apaállat szürke. De ez semmiképpen nem orosz kék, azok "speciális" fajtamacskák, házi macskának maximum félvér orosz kék kölyke lehet, ha fajtatiszta orosz kék apától származnak.


Egy kérdés még: Nem gondolkoztatok az ivartalanításon? Ha az anya folyamatosan fial, rövidebb lesz az élettartama, a halálos gennyes méhgyulladás esélye radikálisan nő, az emlődaganat, a petefészek és méhdaganat esélye szintúgy, és akkor még nem is beszéltünk a sok fölös kiscicáról, akiknek nem találnak gazdát és inkább kidobják valahova. Én most pont 7 ilyen picit nevelek fel, barátnőm 5-öt, ha nem születne mindenhol kismacska, akkor ezek a kicsik sem az erdő szélén egy zacskóba kerültek volna ki, hanem lenne gazdi...

2014. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
hát nem hiszem mert a környéken ha tartanak is orosz kék fiút nem hiszem hogy csak úgy kicsapják a kölykök elpaszolsával nem volt gond eddig mert a színűk miatt volt rájuk igény az anya ivartalanítása nem igazán kivitelezhető mert vad és kerti cica és minden össze eszik szinte csak addig tartózkodik huzamosabb ideig a telkünkön mikor kis macskát nevel ,de a kölyköknek nem csak a színűk egyezik , a test felépítésük is az orruk szürke a talpuk bíbor színű , a fülük is nagy, a szőrük nem tudom milyen az oroszoknak ,de ezeknek elég durva és rövid ,de ezt is onnan tudom ,hogy egyik barátnőm kapta meg a tavalyi alom egyik szürkéjét
2014. aug. 10. 19:53
 3/21 A kérdező kommentje:
esetleg tudok küldeni képet az anya tesvéréről
2014. aug. 10. 19:56
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Nincs oroszkék a cicáidba.Kék színű házimacskák.Az oroszkék és a házimacska felépítése sokban nem tér el egymástól.

Ahogy olvasom a Te macskád,de ha költeni kell rá akkor vad,keveset van "otthon",ehhez képest azt is tudod,hogy az anyuka testvére is kék..

Mindig elpasszolod a kölyköket?és azt is tudod milyen helyre?ők is szaporodnak tovább?Számold ki mennyi macska született a te macskád után,és ebből mennyi ment zacskóba az erdőbe...de valóban felesleges az ivartalanítás,nem is értem minek végzik az orvosok...

2014. aug. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Az nem kifogás, hogy vad és kerti cica. Az én egyik cicám (valószínűleg vert cica volt) retteg az idegenektől, de olyan szinten, hogy ha valaki jön hozzánk bebújik a szekrény alá és fúj. Emellett mindegyikőjük kijárós cica, egerésznek, mindent összeesznek. Bejelentettem műtétre, előtte este bezártam (mindet bezárom éjszakára), nem kapott enni, másnap elvittem dokihoz. Én fogtam, amíg megkapta a bódító injekciót, onnantól átadtam a dokinak. Minden csak akarat kérdése, olyan nincs, hogy egy macska ivartalanítása nem kivitelezhető, csak olyan, hogy a gazda nem akarja.


A kicsiknek meg semmi közük az orosz kékhez, egyszerű házimacskák, akik amúgy is elszaporodtak már, nem kéne tovább szaporítani őket. Lehet, hogy találtál nekik gazdát, de nézd végig a noé honlapját, a cicamentő angyalok facebook oldalát, hogy mennyi, köztük pici cica sem talál gazdára. Ha nem szaporítanád a kicsiket, akkor lenne olyan gazdi, aki hajlandó innen fogadni cicát, ezek a kicsik akkor nem lennének halálra ítélve. Gondold ezt azért át és legalább azt lásd be, hogy a te és a hozzád hasonló felelőtlen gazdák juttatják oda ezeket a szerencsétleneket, ahol vannak.

2014. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%

Valószínű,hogy volt a felmenői között orosz kék. Én alapból támogatom az ivartalanítást,de ha rendszeresen 'orosz kékeket' fial,bűn lenne ivartalanítani. Még a félvér kiscicákat is 5-10-15 ezrekért árulják. Sokan szeretnének orosz kéket(akár az allergia miatt) ugyanakkor nemhogy a teljes árat,de még a félvéreket sem tudják vagy akarják megfizetni,hiszen tavasszal az égből is kismacskák potyognak...

Sokakat tehetsz ezzel boldoggá.(Így a végére hozzátenném hogy ezzel nem más fölös és utcáratett cicáktól veszed el a gazdikat! Énis mindenáron orosz kéket akartam-több okból,most nem fejtem ki-és több száz cukibbnál cukibb cicás hirdetést átnéztem mire találtam ingyen félvér kölyköt.Akinek nem kell a tucatházimacska az semmiképp se azt fogad örökbe.)

2014. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Czifriklevi válasza:
szerintem ez a genetikának tudható be.
2014. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 ecsemecse ***** válasza:
73%
Orosz kék, az orosz kék. Házimacskának NEM LEHET orosz kék kölyke. A félvérek meg nem orosz kékek, aki 5-10-15 ezreket ad egy felvér akármilyen macskáért, az már bocsánat, de nem normális. Jelenleg önkénteskén 8 kicsi cicát nevelek (3 különböző alomból), amiből 5 ugyanolyan füstszürke, mint az orosz kék, de attól, hogy olyan a színe, még NEM AZ! A félvér cicák már egyébként sem hordozzák az eredeti fajta jellegeit, azaz egy félvér orosz kék már nem lesz se antiallergén, se vízimádó, se semmi, legalábbis nem azért, mert a 8. felmenője orosz kék volt. Ezzel nem érdemes érvelni az ivartalanítás ellen. Ha nem akarsz tucatmacskát, akkor keress másikat. Noé honlapján, cicamentő angyaloknál, menhelyeken különlegesnél különlegesebb tucatmacskák vannak, a különböző szemszínűtől kezdve, aszivecskemintáson keresztül a hosszúszőrűik minden van. És igen, ezek a cicák gazdira találnának, ha nem mindenki a szomszéd nénitől hozná el, hanem körülnézne ilyen helyeken. Ráadásul attól, hogy a te macskád egy füstszürke házimacska, attól még ugyanolyan tucatmacskád van, csak más színű, ha fajtamacskát akarsz, akkor meg áldozz rá annyit, amennyit egy tisztességes tenyésztő kér, az akkor nem tucatmacska, a többiek tucatmacskáját meg ne nézd le csak azért, mert az fekete, nem szürke, mert a színén kívül semmiben nem különbözik a többitől.
2014. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Vicceltek?Az országba nincs ivaros oroszkék és tenyésztője sincs itthon a fajtának...
2014. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az a szín az valójában fekete macska. Parasztosan leírva annyi, hogy a melaminjai csoportokba rendeződtek, köztük hely keletkezett és ezért szürkeként jelenik meg. Ettől még semmilyen fajta, ez nem is ritka dolog.
2014. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!