Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám 1 hónapja kapaikrja...

A macskám 1 hónapja kapaikrja a füle tövêt addig míg véres nem lesz, meg rázzal sokszor a fejét, mi a baj?

Figyelt kérdés
K
2014. dec. 25. 20:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek,közben lemerült a tablett,így nem tudtam kiírni a kérdést,csak egy nagy zagyvaság lett belőle.


Tehát a macskám lassan 1 hónapja kaparja a jobb fülét,addig míg véres nem lesz,nem láttam ott semmit,és rázogatja néha a fejét is.Sajnos ő kinti-benti macska,elég félős tehát orvoshoz nem igazán tudnám elvinni.

Amint begyógyul a füle nem sokall utána egyből megkaparja és újra ott a véres folt.



Valaki tapasztalt már ilyet?



Ha nem lesz javulás,mivel főleg kinti macska,be kell cserkésznem és muszály lesz dokihoz vinni.

2014. dec. 25. 20:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fülatkája van. Legalábbis mikor az én cicám így csinált az volt. Vidd el mindenképp állatorvoshoz, nem kerül sokba a kezelése. :)
2014. dec. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És fülatkára patikába lehet valamit kérni?

Azt gyógyszer kezelik.


Remélem erről van szó,mert annyira kis nyámnyila macska,komolyan még a kölyök macskák is megennének előle mindent mert csak bámul.Sose bántottuk,egy kóbor anyamacska hagyta itt nekem és hát itt ragadt,nem is bánom.


Csak néha a félősségét nehéz kezelni,meg a lassúságát,bár élvezi hogy karácsony van,mert most mivel mindenki itthon van folyton bent pihenget és most engedi magát simizni,követeli is.


Remélem akkor erről lesz szó.

KÖszi a segítséget!

2014. dec. 25. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval! Valószínűleg fül atkája van, mindenképpen el kéne vinni állat orvoshoz, még ha nem is nagyon csípné a dolgot.! Ez így neki sem jó.!

Komolyabb baj is lehet, például lehet, hogy egyfajta daganat van kialakulóban a füle belsejében, szóval minden féle képpen el kell, hogy vidd a dokihoz.!

2014. dec. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a gond,hanem a macska személyisége,depis alkat,nem szokott utazáshoz,meg félős nagyon is.Ha megérzi hogy valamit akarok menekül(pl bolhapor,féregtelenítő tabi,pedig összenyomom és húsba csempészem,vagy a sebét akarom betadinnal le kenni),még a féregtelenítőt is nehéz megetetni,átverni nehéz bizony:-)
2014. dec. 25. 20:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké,akkor igaz holnap rokon látogató,de a hét elején meglátjuk mire jutok,csak ne kezdjen meneküli előlem.:-)
2014. dec. 25. 20:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Kellemes Ünnepeket kívánok és nagyon köszönöm a segítséget!
2014. dec. 25. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!