Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tartsak macskát? (bővebben...

Hol tartsak macskát? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék macskát tartani, de az a baj hogy kint nem tarhatom a kertben, mert már van kutyám és mindenki azt mondja hogy elszökne, bent meg az anyukám nem akarja mert állítólag büdös, de talán ha a szobámba tarthatnám akkor az jó lenne. Csak még én sem tudom hogy milyen lenne. Akinek már volt macskája az kérlek válaszoljon ezekre: Ha csak a szobámba lehetne akkor egész nap nyávogna vagy megszokná? (De persze néha ki vinném a friss levegőre, meg sétálni.) Rá lehetne szoktatni arra hogy csak egy bizonyos helyen végezze el a dolgát? Nem szaggatna szét mindent amihez csak hozzáfér? :-) Előre is köszönöm. Hülye válaszoktól kíméljetek meg. :-)

2014. dec. 27. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A macska egyeltalán nem büdös, nem tudom miről beszél anyukád. Nekem 4 macskám van, egyikük sem büdös. Veszel neki almot és mindig oda fogja végezni a dolgát.
2014. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Elnezest, de agyam eldobom ettol a "a macska budos" dologtol.

A macska egy baromira szagtalan allat - gyakorlatilag _nincs_ emberi orral erezheto "macskaszaga".

(ellenben peldaul a kutyakkal)

Ami budos, az a ivaros kandurok jelolovizelete (de az mint a bun, olyan budos) a megoldas az ivartalanitas.

Es a uruleke sem friss szalmaillatu, ez is teny. De az ellen meg normalis, ha lehet, fedett alom a megoldas. Es persze az, hogy nem hagyjuk benne napokig erni. De ez nem a macska budossegenek a kerdese, hanem igenyesseg kerdese.

2014. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát akiktől eddig megkérdeztem hogy tarthatunk-e macskát bent mindenki ezt mondta hogy folyton takarítani kéne utána meg hogy úgyis mindig elfelejteném ...
2014. dec. 27. 14:40
 4/11 Katica71 ***** válasza:
Szia, a macska nagyon is tiszta állat, és az előttem szólók már leirták a lényeget.
2014. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Katica71 ***** válasza:
Szia, a macska nagyon is tiszta állat, és az előttem szólók már leirták a lényeget. Nekem kicsit furi, hogy egyetlen helyiségben akarod tartani a macsekot, merthogy ő nem egy tengerimalac, vagy egy törpenyúl. Természetes, hogy jön, megy a házban vagy a lakásban (legalábbis nálunk igy van, persze korlátokkal). Az almot szerintem nem pont egy olyan szobába kéne betenni, ahol alszotok, ha nincs túl sok hely, akkor esetleg előszoba, stb. Jól gondold meg, mert az állat nagy felelősség, és nem egy-két hónapra szól....
2014. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Katica71 ***** válasza:
100%
Még csak annyit, hogy a gondoskodás nem csak abból áll, hogy naponta kicseréled az almot, hanem nevelni is kell a cicót, akár egy gyereket. A miénk is kezdte a körmét élesitgetni a szobavirágok szárain, de le lehetett róla szoktatni. Persze nem terrorral, hanem következetesen és szigorúan. Bent is jól elvan, szinte mindent megszokik. Az előző macskámat brutális módon agyonlőtték (átment a máján a golyó), úgyhogy a mostanit már nagyon féltem. Mióta ivartalanitva van, csak az udvaron járkál, és délutántól már nem engedem ki. Jól elvan, nem is kivánkozik ki. De persze mindenhol más a módi.
2014. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mostmár többet tudok a macskatartásról :-). Utolsóválaszíró nagyon sajnálom a macskádat :-\ örülök hogy vannak ilyen kedves emberek mint ti, akikkel értelmesen lehet beszélni,mert nagyon sokszor írtak nekem már vissza gonoszságokat .
2014. dec. 27. 17:31
 8/11 Katica71 ***** válasza:
Örülök, hogy hasznosnak találtad a hozzászólásokat, majd jelentkezz, hogy mi lett a fejlemény cicafronton:)
2014. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szobádban nem lehet cicát tartani, az elég kevés lenne neki. Csak akkor érdemes, ha anyud megengedi, hogy az egész házban járkálhasson, maximum anyud hálószobájába nem mehetne. Lehet úgy is cicát tartani, hogy csak lakásban él, de a cicák jobban szeretik, ha ki is mehetnek (ehhez viszont össze kéne szoktatni a kutyáddal, hogy biztosan ne bántsa).

Ha csak lakásban él, szükséges neki egy alomtál macskaalommal, amit naponta kétszer legalább takarítasz, így büdös sem lesz. A macska maga abszolút nem büdös, csak a kaki-pisi, de az almot meg tisztán kell tartani. Az alom ne a szobában legyen, hanem valami félreeső helyen, ahol nyugodtan vécézhet. Nálam a fürdőszobában volt, de akkor mindig nyitva kell hagyni az ajtót annyira, hogy be tudjon menni.

Kell cicáknak való kaparófa, hogy azon tudjon körmöt koptatni, és ne a bútorokat használja. Nevelni is kell ez ügyben, azaz tiltani, ha a bútoron akarna "kaparni". Természetesen nem szaggat szét mindent, de azért egy aktívabb cicánál lehetnek balesetek (függöny szakad, bútor sérül...). Mindenképpen ivartalanítani érdemes!

Legyenek játékai, amire "vadászhat" és te is játssz vele, hogy a lakásban is kimozogja magát.

2014. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
És, hogy lehet össze szoktatni a kutyával, mert én is hasonló cipőbe járok.
2014. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!