Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem mennek be a zárt macska...

Nem mennek be a zárt macska wcbe a macskáim, segítnétek légyszi?

Figyelt kérdés

Vettünk 2 nagy zárt macska wc-t a macskáinknak mert kúszik mászik a fiam és nem kéne almot ennie. Amikor levettem róla az ajtót hogy megszokják minden gond nélkül használják, 1 hét után ráraktam az ajtót, és megmutattam nekik hogy működik, de nem ment be egyik sem, és a konyhába pisiltek :-((((

Ötlet? Valaha meg fognak barátkozni vele? Milyen praktikát vethetnék be? Direkt nem volt tiszta az alom, hogy érezzék bentről a szagukat, de túl teli sem volt hogy esetleg az zavarhassa őket.


2014. dec. 30. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok macska nem szereti. Olyan helyre kellene tenni az almot, ahol nem mászkál a kisfiú (pl. fürdőszobába). Esetleg annak az ajtajára vághattok macskaajtót, amin a macskák be tudnak menni, de a kicsi nem.
2014. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez így működik jelenleg is. fürdőben van, és egy kampóval csak annyira van nyitva hogy a macskák beférjenek a baba ne. viszont így is mindig kerül a lakásba elég sok alomdarab. ezért vettünk zárhatót, mert barátnőmnél bevált, azóta szinte sosem találni almot szanaszét a lakásban. tényleg sosem fognak belemenni, törődjek bele? :-(((
2014. dec. 30. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tamaszd ki az ajtajat, es fokozatosan enged lejebb.

A teljesen zartsag tul nagy valtozas egyszerre.

2014. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekunk 3/1 volt hajlando ugy hasznalni az almot :(sehogyan sem tudtak megbaratkozni vele
2014. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A macskavécé elé tegyél egy kis lábtörlőt és bizony néha fel kell emelni a seprűt. Nem minden macska szereti a teljesen zárt almot használni, a miénk se.
2014. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolhatod kedves utolso hogy nem "néha" van megemelve az a seprű egy 6 hónapos kúszó baba mellett. Ma is porszívózás után kb 20 perccel kaptam ki a fiam kezéből az alom darabot mert már rakta volna a szájába. Ez a macskaalom osztódással szaporodik :-DD
2014. dec. 30. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Avval bizony. De egy kis lábtörlő sokat segít tényleg. Ha meg a cica nem tudja megszokni a teljesen zárt vécét, a fejeden is pöröghetsz, akkor sem fog belemenni. Ez van, macskák.
2014. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés a barátnőd. Nekem bemennek a zárt cica wc-be, de így is simán kihordják az almot a talpacskáikon. Bár nem kotorják ki halomba, mint a korábbi fedetlen alomtálcából. Csak naponta porszívózás segít. Egyébként a ,biokat' fehér alomtól nem lesz semmi baja a babának.
2014. dec. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem egy mai kérdés, de ha fennáll még ez a probléma, két tippet is tudok adni.


1, cseréljétek le az almot, lehet kapni durvább darabosat, ami nem ragad bele a cicák talpába


2, ha nem értik hogy mit kell csinálniuk, nem fogják csinálni. Próbáld meg óvatosan bedugni őket a csapóajtón, nálunk a kisebb cicus csak így értette mit kell tennie, pedig a másik ki-be járkált mellette folyton.

Cukipofa nagyon, azóta is vállal löki be az ajtót, mert abban a szögben sikerült anno betuszkolnunk :DD


De remélem, megoldódott már azóta a dolog :)

2015. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!