Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két macska összeszoktatása?

Két macska összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lassan egy éves nőstény macskám, és kb 4 napja találtam egy 2 hónap körüli cicát az árokban. Chipje nincs, a plakátra nem jelentkeztek eddig, így marad amíg nem találok gazdát neki. Na a helyzet az, hogy az idősebb macska kb. 5m távolságból fujtat rá, és morog. A kisebbet nem engedem el, csak fogom a kezembe, de az idősebb nagyon bunkó vele, nem tudom mit kellene csnálni? Nem marad itt sokáig a macska, nem akarom megtartani, de amíg itt van nem lehet mindig becsukva. Ja még egy ami most jutott eszembe, hogy az idősebb macskát is kb. enniy idősen találtam, és a két kutyám mellett nőtt föl, eddig sosem találkozott macskával. Lehet az a baj?



2015. jan. 2. 20:49
 1/3 anonim válasza:
Próbáld a kicsit macskahordozóba tenni, és hagyni, hogy a nagy megszaglássza, esetleg közben kapjon a nagy enni, hogy lássa, hogy a kicsi nem konkurencia. Próbáld a nagyot simogatni, hogy megnyugodjon és elfogadja a kicsi jelenlétét. Ezeket a találkozásokat ismételd addig, míg a nagy egyáltalán nem fúj már a kicsire és nem morog rá és megszokja, hogy a kicsi jelenlétében jó dolgok történnek vele. Viszont ha a kicsin látod, hogy nagyon stresszel, akkor inkább hagyjad, és máshogy próbálkozz.
2015. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, holnap megpróbálom, és írok! :)
2015. jan. 2. 22:17
 3/3 anonim válasza:

ne erőltesd!

Amúgy jót tesz ha egymást tisztogatják!

Ez részben a cica természetétől függ.

Nekünk két nagy közé került a pici.

Az egyikkel összebarátkozott a másikkal nem.

Próba szerencse :)

2015. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!