Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves magyarvizsla összeszokt...

9 éves magyarvizsla összeszoktatása kiscicával?

Figyelt kérdés
Ugyebár a magyarvizsla vadászkutya és utálja a macskákat. Nem rég került hozzánk, előzőleg már volt itt egy cica, ő azóta alig mer hazajönni. Nem 100%, hogy bántani akarja őket, de a gyors mozgásától nagyon megijednek. A kiscicát nem merjük kiengedni, mert még nincs a helyhez szokva és félő, hogy elszökne. Amikor hazahoztuk letettük a teraszra a boxban, hogy a kutya ne tudja bántani. A cica fújt, a kutya ugatott.. behoztuk a cicát, azóta pórázon próbálkoztunk, a kiscica megkarmolta a kutyus orrát aki meredten figyelt végig és próbált mindenáron közelebb kerülni. A kerítésen keresztül is próbálkoztunk, a cica fújt, a kutya figyelte, felugatott néha és a nyálát csorgatta... ötletek? Bármilyen tanácsnak nagyon örülnék!

2014. nov. 3. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ugyebár a magyarvizsla vadászkutya és utálja a macskákat."

Ugyebár ez sztereotípia, mégpedig téves.

Ha nevelve van egy kutya és lehet bizonyos dolgokat tiltani neki, akkor összeszoktatható a macskával. Először csak egymás jelenlétét kell szokniuk, egymás szagát stb. Nem kell rögtön összeereszteni őket. Ha már simán tűrik egymás jelenlétét, nincs fújás illetve ugatás akkor lehet, először kerítésen keresztül, vagy boxon keresztül szoktatni, majd összeengedni. A macskának biztosítani kell menekülési utat pl szekrény alá bebújhat, vagy felmehet rá. De azt is biztosítani kel, hogy ne karmolhassa orron a cica a kutyát. El tudja kapni a fejét, elkerülhesse. Eltarthat hetekig is, mire összeszoknak. Dolgozni kell rajta.

2014. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Soha
2014. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy négy éves vadászkutya keverékünk. Mi is megpróbáltuk, teljesen lehetetlen összeszoktatni őket, ha nem együtt nőttek fel. Nagy macskavadászok a vadászkutyák.
2014. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy 9 és egy 2 éves magyarvizslám, tipikus gyagyás, örökmozgó, kajla mindkettő, májusban hazahoztam egy kb 3 hónapos kiscicát. Érdekes, hogy én pont a 9 évestől nem féltettem egyáltalán, kezemből megmutattam nekik, meg szaglászták, a fiatalabbik párat vakkantott, másnap harmadnap szintén a kezemből mutattam nekik ugyan ez, de már nem volt vakkantás, elkezdték nyalogatni, ekkor még nem tettem le a kezemből, egy hétig kb. minden nap ez volt a műsor, szerencsére, a macsek se volt szívbajos, nem fújt rájuk, jól tűrte a szimatolást. Aztán egy hét elteltével leraktam, rárohantak, összevissza nyalogatták :) a macsek kicsit megszeppent, rájuk szóltam, abbahagyták, cica elkezdett mászkálni, a fiatalabb kutya odaszaladt, bekapta a fejét, de abból a mozdulatból ahogyan csinálta, látszott, hogy nem bántani akarja, hanem csak játszik, és a macska fejével a szájában, ment egy kört az udvaron, azóta legnagyobb spanok, mikor kint van a macska együtt alszanak, kergetik egymást, van hogy a macska a kutyát, csak a fiatalabbal játszik, az idősebb sem bántja, ő inkább olyan anyáskodó vele, bolhássza néha, de különösebb érdeklődést nem mutat irányában. Bár lehet, hogy én vagyok szerencsés az állatkáimmal :)
2014. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vizslám van, erősen érdeklődik a macskák iránt. A barátaimnak van macskájuk, és simán össze tudjuk engedni őket. A kutyám képes egy órán keresztül nézni és szaglászni a cicát, aki ezt totál letojja, és ennyi. Utoljára már simán aludtak együtt a kanapén.
2014. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!