Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A chip beültetes fáj a cicaknak?

A chip beültetes fáj a cicaknak?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 01:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy chippeltesd nyugodtan. Ártani nem árt, viszont hátha megtalálja valaki.


... de az igazság az, hogy a cicák HA nem zárod őket be a házba/lakásba, akkor képtelenség a kertben tartani őket. A miénk is ahogy cseperedett, egyre többet mászkált el. Éjjel pedig vándorolnak, keresik a lánycicákat, a lányok meg a srácokat. Ez a természetük.


A mi téves felfogásunk, hogy ketrecbe kell őket zárni, és magunkhoz láncolni. Persze a mi érzelmeink a fontosak, nem az állatoké... ugye-ugye? Mi azt szeretnénk, ha biztonságban ottmaradnának és játszogatnának a kertben velünk... csak a macskák nem ilyenek, nekik ösztöneik vannak, szeretnek nagy területeket bejárni, vadászni éjjel, párt keresni. Nekik ez a természetes lételemük.


Tehát kérdés az, hogy mit szeretnénk? Azt, hogy biztonságban tudjuk őket, plüssállatként babusgatjuk őket, bezárva, vagy élhetik a boldog éjszakai életüket, amire születtek.


Természetesen a kinti macskák jobban ki vannak téve a veszélyeknek, mint a bentiek, cserébe élhetik a szabad életüket.


Sajnos nem egy hűséges lények, önző sokszor gonosz kis dögök tudnak lenni, akik simán elmennek, ha más eteti őket. Ezzel már sokszor szembesültem, szóval én lemondtam a kerti macskatartásról... Valamikor elmennek pár napra, valamikor fél év múlva jönnek vissza. Vagy soha. Ez ilyen műfaj.


Vagy GPS nyomkövetőt raksz rájuk, vagy bezárod őket :) A döntés a tiéd :)

2015. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!