Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fájdalmas-e a chip beültetés...

Fájdalmas-e a chip beültetés a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Ugye ezt egy böszmenagy tűvel nyomják bele a kutyába. Érez bármilyen fájdalmat a kutya ilyenkor? Mert ha igen, szeretnék érzéstelenítőt / fájdalomcsillapítót / nyugtatót kérni a kutyámnak. Szoktak adni? Mennyivel dobja meg az árat?

2013. febr. 8. 01:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, egy oltásnál nem fáj sokkal jobban, gondolom az oltásoknál sem szoktad benyugtatózni a kutyát.
2013. febr. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Macskáról tudok nyilatkozni, ugyanakkorát tesznek abba is, és arányaiban kisebb (legalább is a legtöbb kutyánál) de meg se mozdultak. Egy perc és kész van.


Nem kell megijedni attól, ahogy kinéz, nem nagy szám. Meg van a technikája nem egy hatalmas lyukat csinál, mint az új divat microdermal piercing azt is egy icipici lyukon át teszik a bőr alá, ha látod el sem hiszed, hogy milyen kis semmiség.

2013. febr. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
mármint egy pillanat és kész van. Hozzátenném, még talán annyiból jobb mint az oltás, hogy nem csíp, mint egyik másik beadott anyag.
2013. febr. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A chip beültetése nem jár fájdalommal, ellenben felesleges a kutyát egyéb szerekkel (pl. fájdalomcsillapító) terhelni. Én eddig csak olyan kutyákat láttam, akik "rezzenéstelen arccal" tűrték, nem bevett szokás egyéb szereket/eljárásokat alkalmazni. Amúgy a fájdalomcsillapító injekciót lehet jobban megérezné... Felesleges az egész riadalom.
2013. febr. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, megnyugtattatok.:)

A kutya amúgy 3 kilós, körülbelül mint a cicád:) Ezért is sajnáltam már előre... Ugye egy nagyobb kutya észre sem veszi, de hozzá, meg az ő bőréhez ez a tű amivel láttam képeken, hogy beadják, elég brutális... Az oltást nagyon szépen tűri hálisten, mondjuk a dokink is nagyon ügyes, felcsíp egy kis bőrt és oda adja, úgy állítólag nem fáj-csíp úgy.

Na de mindegy, jobban izgulok mint a kutya:) De most megnyugtattatok:) Valószínű nem kérek akkor érzéstelenítést.

2013. febr. 8. 02:23
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk alapból befújja előtte Lidocainnal a doki a bőrt. Így fizettem 4 ezret érte összesen, a kutya meg se érezte.
2013. febr. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
A lidocain csak percek múlva hat, a kutya méretének meg nincs sok köze a fájdalom mértékéhez. A 3 kilós kutya pontosan azt érzi egy ilyen tűszúrás során, mint a 60 kilós. Csak a kutya hisztijének a mértékétől füg, hogy hogyan reagál rá.
2013. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy havanese kutyusom van, vagyis arányaiban nem sokkal nagyobb mint a te kutyusod. Alapjában kényeske (tudom ez az én hibám) de mire észrevette, hogy tervezünk ellene valamit, már benne is volt a chip. Utána sem volt semmi baja.
2013. febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Nem fájdalmas.
2013. febr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem annyira a mérettől függ. Nekem a dobermann hölgyem felnyüszített, alapból elég nagyszájú. :)
2013. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!