Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól esik nektek ivartalanítani...

Jól esik nektek ivartalanítani a cicákat?

Figyelt kérdés
Miért ivartalanítjátok őket?Ez nem rossz érzés?Nem gonosz dolog?
2010. febr. 5. 11:41
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
ha nem lenne ivartalanítva, akkor évente ellene legalább 10 kismacskát. aztán abból a 10ből mondjuk lenne 5 lány, az már évi 5*10 macsek. ki etetné őket? ki oltatná? ki venne neki bolhanyakörvet? stb, stb, stb
2010. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%

Például azért, mert idefialna nekem évente kétszer 4-5 kiscicát, és hová tegyem őket?! Jobb lenne, ha vízbe folytanám őket (amit sosem tennék amúgy)?

Az ivartalanított cicák tovább élnek, nyugodtabbak, játékosabbak.

Ja, igen, és nagyon jólesik egy műtétért kiadni 16 ezer forintot, de a felelős állatartáshoz szerintem hozzátartozik!

2 lánycicám van.

2010. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
93%
az ilyen okoskák miatt van annyi kóbor macska, mint te...
2010. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
55%
De, és? Önző célból ivartalanítjuk, így kényelmes. Lehetne mondani, hogy ez a faj érdeke, meg ne legyenek kóbormacskák, de valljuk, ez megint nekünk fontos, nem a macskának. Őt totál nem érdekli, hogy mi lesz az utóddal, mitöbb a természetben sem nagy kunszt, hogy egyeseknek sanyarú, másoknak jobb sors jut. A természet kegyetlen. De most térjünk vissza az elejéhez, ha így is van, és gonoszok vagyunk, akkor mivan? Vagy jobb lenne, ha álszent módon megatgadnánk saját világnézetünk, és mondván ez gonosz, inkább nem tennénk meg, amit jónak látunk?! Szerintem nem. Plusz a világ nem csak ekete és fehér, mindennek van előnye és ára is.
2010. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Elég felületes szemléletet tükröz ez a kérdés.

Volt már valaha macskád? Tudod mennyit, és mennyi ideig szenved egy nőstény amikor tüzel? Vagy inkább erős hormontartalmú gyógyszerekkel tömöd, amikor épp rájön?

Ivartalanítás ezt megszünteti, végérvényesen. Miért lenne gonoszság? Neki is jobb így.


Ha meg fiú macsekról van szó, mindig ki akar szökni, el akar menni. Nagy valószínűséggel egy kutya szájában, vagy egy autó alatt végzi. Szerinted ez kevésbé rossz, mint az ivartalanítás?

2010. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

És mi lenne,ha fogamzásgátlót adnátok neki,hamár nem tudjátok tartani a gyerekeket?De most tényleg,nem rossz érzés a magunk kényelméért elvenni egy macskától a nemiszerveit?Ezért kell a cica?És honnan tudod,hogy boldog?Attól,hogy játszik,meg dorombol..

És ha neked kivették volna a nemzőszerveidet te is boldog lennél,mert jókat ennél,meg hasonló?Én ezt nem tartom szép dolognak,finoman szólva..hacsak nem egészségügyi okból ivartalanítják,pl valami betegség végett,mint a hererákosokat..

2010. febr. 5. 11:53
 7/59 anonim ***** válasza:
96%

hímeknél a fokozott kóborlási vágy figyelhető meg. Ilyenkor napokra képesek eltűnni és csak a táplálkozás idejére tartózkodnak otthon. A csavargás súlyosan veszélyezteti kis kedvenceink életét és egészségét! A kóbor macska nem mindenhol szívesen látott vendég. A macskavizelettől bűzlő lábtörlőket és bejárati ajtókat nem mindegyik szomszéd szereti és az ablak alatt éjszakánként hallható macskaszerenád hangjaiért sem rajong mindenki. Sajnos vannak, akik tesznek is ellenük. Állatorvosok a megmondhatói, mennyi megmérgezett, hurokba szorult, légpuskával meglőtt macskát kezelnek. Arról nem is beszélve, hogy a verekedés, párzás során súlyos sérüléseket és nem gyógyítható betegségeket is összeszedhetnek egymástól a cicák.

A másik súlyos problémakör a megszületett kismacskák kérdése. Sokan még ma is természetesnek tartják, hogy a nem kívánt szaporulattól vízbe fojtással, élve eltemetéssel, agyonveréssel és egyéb borzalmas módokon szabaduljanak meg. Ez gyilkosság, még akkor is, ha „csak” egy macskáról van is szó. És akik életben hagyják a megszületett kismacskákat, azok is problémákkal szembesülnek nagyon hamar. Mi lesz a gyorsan cseperedő kölykökkel? Biztosan fogunk gazdát találni számukra? Vannak, akik úgy gondolják megoldani ezt a problémát, hogy nejlonzacskóba rakják a kiscicákat és kiviszik őket az erdőbe, sorsukra hagyva őket. Esetleg különböző menhelyeknek telefonálgatnak, hogy fogadják be a számfeletti szaporulatukat. Nos, a menhelyek kapacitása is véges, minden állatot ők sem tudnak befogadni. A felelősség rajtunk, állattartókon van.

2010. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanítás előnyei:a cica nyugodtabbá, kezesebbé válik, csavargási ösztöne szinte teljesen megszűnik. Megszűnnek a harcok során szerzett sérülések, nem kell örökké az állatorvoshoz hordanunk az elszenvedett sérülései miatt. Statisztikailag bizonyított tény, hogy az ivartalanított macskák hosszabb ideig élnek, mert kisebb eséllyel kapnak el fertőző betegségeket és kevésbé gyakran válnak csavargásaik során baleset áldozatává. És nem utolsósorban: nem fognak megszületni a nem kívánt kiscicák, ami optimális megoldást jelent állatvédelmi szempontból.
2010. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
87%
Az ember nem csak azért dug mert utódnemzés céljából ... hanem mert jól esik nekik meg még egyesek pénzért de mindegy az állatok meg csak utódnemzés miatt dugnak nem kedvtelésből, és jobb ha csak otthon lustálkodik és nem tűnik el 2 hétre utána meg hazajön ikszes szemmel, meg elütve, meg fél lábbal....
2010. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
akkor mostantól műtsük ki a nők petefészkét is,mert mennyit szenvednek a menstruáláskor!Volt cicám,befogadtam,egy kiscicalányt szült nekem,utána gyógyszereztem őket,nem volt gondjuk,és ők is nagyon boldogok voltak,és ha kiscicát akartunk volna még,akkor abbahagytuk volna a szedését,és lett volna még cica..de semmiféle műtétet nem engedélyeztem volna egyiknek sem,mivel nem volt beteg!Az öreget elütötték,és nem azért,mert volt petefészke,hanem mert figyelmetlen volt az autós,és a cica is ..van ilyen,emberekkel is megesik..de hogy csak azért kiszedessem belőle az amúgy odavaló cuccokat,hogy nekem kényelmes legyen,na azt nem tartom szép dolognak..
2010. febr. 5. 12:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!