Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát, de...

Szeretnék egy cicát, de bérházba. Úgy akarom majd csinálni hogy hámmal és pórázzal leviszem de csak hétvégén. Ez jó lesz neki?

Figyelt kérdés
Most a cicatartókhoz szólok!Egy cicát akarok majd főképp lakásba ,de sétáltatni is heti két nap, de szerintem lesz olyan hogy máskor is.Ez jó lesz neki?Vagy ez állatkínzás lenne?Választ légyszi nagyon izgulok hogy lehet-e majd cicám :(

#lakás #cica sétáltatás
2015. jan. 6. 19:51
 1/9 Katica71 ***** válasza:
100%
Szia, a cicák nagyon jól elvannak a lakásban is, főleg ha pici koruktól ezt szokják meg. Ez nem állatkínzás, az máshol kezdődik. A hámmal kapcsolatban szkeptikusabb vagyok, bár lehet, hogy az is csak szoktatás dolga:)
2015. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem lesz időd kivinni akkor inkább tartsd csak lakásban. A macskák erre kiválóan alkalmasak, nem kell őket sétáltatni. Heti 1-2 alkalommal nem nagyon lesz lehetőssége a kinti léthez szocializálódni, mindentől meg fog rémülni és eléggé balesetveszélyes is. Szerintem vagy legyen szabad ki-be járása, vagy inkább tartsd csak bent. (A hámot egyébként is csak nagyon kevés macska viseli el. Természetükből adódóan nem szeretik ha irányítják őket ezért a pórázba könnyen beleőrülnek).
2015. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy cicám, évekig lejártunk vele (sajnos, el kellett altatni veseelégteleség miatt).Ő olyan volt, hogy első pillanattól fogva úgy sétált a hámmal, mintha tudta volna, hogy kell . Egyébként felnőtt, utcáról mentettként került hozzánk. Mellettünk egy csendes, parkos, bokros rész van, eleinte csak ott járkáltunk, de az évek folyamán már a környező utcákat is bejártuk. Kutyáktól nem félt, simán odasétált akármelyikhez, soha nem bántották. Szóval, 100 szónak is 1 a vége: próbálkozz majd vele. Egyébként csak lakásban tartva sem állatkínzás, hidd el. Egyébként is sokat szunyókálnak, órákig el vannak a heverészéssel. Ha lehetőséged lesz majd rá, legyen kettő, mert akkor remekül lejátszanak egymással.
2015. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondd csak, hány éves vagy?

Ugye, nem vagy több 10-nél?

2015. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2015. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Több vagyok de csak 11 éves.Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2015. jan. 6. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha találsz rá olyan hámot, amiből semmilyen körülmények között nem tud kibújni, megérhet egy próbát, de én nem sétáltattam a sajátjaimat és szerintem ha a macska időnként kimegy, akkor elképzelhető, hogy a jövőben is ki szándékozik majd menni, nem csak sétaidőben (magyarán nyávog, kaparja az ajtót, stb).
2015. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok: mint írtam, rendszeresen sétáltam az enyémmel, de nem erőszakoskodott, ha mégsem mentünk le. Bár ő nagyon okos, jól nevelhető állatka volt.
2015. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha időben (még kiskorában szoktatod a hámhoz (következetesen) lehet hogy összejön. Egyébként el van bent is csak játszani kell velük.
2015. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!