Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menyi időbe és hogyan szoktass...

Menyi időbe és hogyan szoktassam a cicámat a hámra (sétára pórázzal? )

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Minek egy macskát sétáltatni?
2013. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet erre megtanítani. Ha ráteszed pár alkalommal, és nem kedveli, később sem tudod rászoktatni, bármit teszel is. Az enyém sem kedvelte, mostanra is csak annyit változott, hogy már megtűri magán, de láthatóan nem szereti. Amúgy felesleges is egy macskát sétáltatni, én is csak a beszoktatás idején használtam, amikor ide került és nem akartam, hogy elszaladjon, vagy leugorjon az emeletről, amíg meg nem szokja a helyet és otthonaként nem kezeli.
2013. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tedd rá a hámot és a pórázt is és legyen nálad egy marék (lehetőéeg zsebben) jutalomfalat vagy száraztáp. Az egyik kezedben egy kis nasi a másikban apóráz és csalogasd előre. Az elején sokszor lesz h leül vagy lefekszik, nyugodtan "húzd" vissza álló pózba vagy ha másnem húzd végig egy sima felületen a fekvő macskát, nem fáj neki :)

Amúgy meg ha mindennap gyakorlod vele egy félóra-óra hosszat akkor kb 3 hét alatt megtanulja és sétálni fog veled :) Mindkáét macskám tudja, az egyiket 1 évesen tanítottam a másikat 5 hónaposan.

2013. jún. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!