Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért történik velünk mindig...

Miért történik velünk mindig valami?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 9 hónapos cicám. Tavaly augusztus elején elindult az autó után éjszaka, másnap kerestük, plakátoltuk, este végül megtalálták és hivtak. Túlélte.

November végén beesett a szomszéd építkezésen a medencébe, a jéghideg vízbe. Szerencsére a víz csak" 10 centi volt, de már teljesen kihűlt, nem is mozgott. De megtaláltuk reggel. Túlélte.

Ma elment anyukám kocsival, benne ült a motorház alatt. Bal oldalon a kerék, felül az ékszíj, alatta az aszfal. Egy kis "pallóra" bekucorodva ment 6 kilométert amikor a parkolóban megtalálta anyukám. Túlélte.


Vajon mással is történik ilyesmi, csak nem mesélik? Mit rontok el? Kinti-benti cica, de mindentől nem óvhatom-szerintem.

Egyébként ki volt számítva a februári "baléeset", augusztus-november-február. Három havonta történik valami. Ugyhogy május a következő. Mostmár hiszek ebben, a napok sorrendjét tekintve kedd lesz.


Hogyan előzhetném meg ezeket? sehogy? ez benne van a kijárós cicák életében?


2010. febr. 5. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy megúszta! Három a magyar igazság! Sajnos a szomszédom, imádott kutyáját saját maga gázolta halálra a kocsijával. Mindig annyira örült a kutyus a gazdijának, hogy aláugrott a kocsinak!
2010. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem, de éppen ezaz, hogy eddig félt az autótól ^^
2010. febr. 5. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskáknak 9 élete van, ebből 3 mínusz....
2010. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

örülj, hogy nem lett semmi.

nekem is nagy szerencsém volt öthónapos amstaff kutyámmal. séta közben, ott ahol elszoktam engedni, elszaladt, minden zebrán, kocsi előtt ment el, kiderült a kapu előtt, hogy hazaszaladt. szerencse volt hogy nem ütötte el vmi.

2010. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az egyetlen.

Az én kiscicám talált cica. Amikor ráleltek el volt törve a farka, be volt gyulladva a szeme, az utcán volt egyedül, 5 hetesen, túlélte.

5 hónapos korában kiesett az ablakon a 6.-ról betonra, túlélte.

8 hónapos korában lenyelt egy 25 cm-es, vastag gumidarabot, túlélte.

Én is folyamatos rettegésben vagyok, hogy mi történhet még vele, pedig ő csak szobacica.

2010. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy! Nekem szeptemberben ütötték el a legeslegaranyosabb kiscicámat, mikor 5 hónapos volt, de nem élte túl.

Most januárban a testvérével is történt valami, nem tudom mi, de az én cicáim mindig is járkáltak ki az utcára a szomszédba, de aznap nagyon megijedtem, éreztem, h történt valami, és az utca felöl, az utcát és a szomszéd udvarát összekötő lyuk előtt találtam meg. Nagyon megijedtem, mert nem kelt fel magától. Bevittem, az állatorvos csak 2-3 órával későbbre adott időpontot, addig feküdt, és azt hittem nem éli túl, mert ennyire "letört" még nem volt, de 2-3 óra múlva már annyira jól volt, h gondolkoztunk elvigyük-e az állatorvoshoz. Term h elvittük.

Az állatorvos szerint autó, vagy motor üthette el. Igazából egy horzsolás nem volt rajta, csak kicsit vérzett a foga. Nagyon féltem, de örülök, h túlélte.

Persze a te cicád, huh, miket élt túl! Pedig még nagyon kicsi, egy hónappal fiatalabb is az enyémeknél :)

2010. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A macska kalandor. Mindent kipróbál, és az Atyaúristen nem fékezi meg. Bezárhatod, de a lakásban is éppúgy balesetekbe keveredne. (Az enyém szobamacska: beesik a szekrénysor mögé, onnan ordít, én meg pánikolok, hogy szedem ki; kikaparta filodendron földjét és levizelte a gyökeret, aztán addig kapart, amíg rá nem dőlt a filu; tegnap véletlenül becsuktam a frigóba, majd' elájultam, amikor kinyitottam, és kiugrott belőle; bemászott a szemetes alja és a zsák közé, majdnem kidobtam a szeméttel; de kuksolt már a mosógép dobjában is, stb., mondom...:))

Egyszerűen ilyen, kíváncsi, mindenhol ottvan, mindent kipróbál, mindent megszagol, és amikor bajba keveredik, arra vár, hogy megmentsék.

Állítólag két éves kora után lecsillapszik, reméljük, megéli, és nem dönti addig magára a könyvespolcot.

Szóval, vigyázz rá, és zárd el előle a zoknijaidat...ha szabad ezt a javaslatot tennem...:)

2010. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor ugylátszik nem csak velem van ez.

Reméljük már nem lesz semmi, mert ha már nincs itthon olyan ideges vagyok, hogy egyszer szivrohamot kapok miatta ^^

A zoknik fiókban vannak, de vannak helyette a szekrényen bojtok...vagyis csak voltak....

2010. febr. 6. 10:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia Ada:)
2010. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ki az az ada? :)
2010. febr. 7. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!