Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismamik? Ha van...

17 hetes kismamik? Ha van kedvetek írjatok, és osszuk meg egymással, hogy mi is történik velünk hétről-hétre!

Figyelt kérdés
Szeretnék találni pár sorstársat, akivel tudnánk tapasztalatokat cserélni. Én most vagy 17 hetes. Nagyjábol velem egykorú kismamik írjatok. :)
2011. szept. 14. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
100%

szia!én 16hetes vagyok, szomaton van mindig a hétfordulom, tehát már majdnem 17:))

második babámat várom, van egy 16hónapos nagyfiam már.

az a terhességem eddig problémamentes, nem voltam rosszul meg ilyesmik. 27én lesz a 18hetes uh,amit nagyon várok, talán kiderül a kicsi neme...de szerintem ujra fiam lesz:)

2011. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 17 hetes vagyok, szombaton leszek 18. Múlt héten voltam ultrahangon, akkor szinte biztosra mondta a doki, hogy kislány. :)

Nem értem ezt a 18 hetes ultrahangot. Nekem a védőnő, a doki, mindenki a 20 hetest emlegeti. Most akkor mikor kell menni?

Egyébként rád hogy hat a terhesség? Nekem semmilyen fizikai tünetem (rosszullét, hasszurkálás, stb.) nem volt, viszont teljesen az agyamra ment a dolog. Iszonyat hisztis vagyok, apróságokon képes vagyok kiakadni, mindenkivel összeveszek. Még jó, hogy a környezetem ilyen jól tűri, le a kalappal előttük... :)

Neked mennyire látszik már?

2011. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 A kérdező kommentje:

Nekem holnap van a forulom, töltöm a 17-et. Én nagyon rosszúl voltam a 14. hét végéig. Minden nap hánytam, volt, hogy többször is. A 12 hetes uh-on fiúra tippeltek, de jövőhétre bejelentkeztem 4D ultrahangra, ott már biztosra megmondják.

Nekem a kórházban számolták az időpontot a genetikaira, és 19 hetesen+1 naposan kell mennem.

2011. szept. 14. 21:18
 4/96 anonim ***** válasza:
100%

én ma vagyok 18hetes, és a genetikai uh 18-20hét között kell legyen- én 19+2naposan megyek majd jövö héten pénteken. :)

Harmadik bébi egyébként, a nagyobikkom most megy oviba 3éves, a kicsi meg 15hónapos. :)

Mindenkinek boldog babavárást!

2011. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én 18 hetet töltöttem tegnap. Második baba, van egy 2 és fél éves fiam. Nagyon szeretnénk most egy kislányt is a fiú mellé, de természetesen ha fiú lesz Ő is, akkor is nagyon fogunk örülni. 1 évet vártunk rá.

A terhességem nekem is problémamentes, nem volt rosszullét, hányinger. Ma éreztem kicsit feszülni a hasam alját (nem tudom mennyire normális ez ebben a korban), de az lehet, hogy csak a front miatt volt, de biztos ami biztos bevettem egy Magne B6-ot.

Ti mit szedtek? Én Elevitet (bár a dokim azt mondta, hogy már nem kéne, csak sajnos nem eszem túl sok gyümölcsöt) és vasat.

Mi is csak a 20. héten megyünk ultrahangra, az még sajnos 2 hét, de már nagyon várom. Készülünk majd 4D-re is, elsővel is voltunk és nagyon csodálatos élmény volt. Szeretnénk most elvinni rá a kisfiunkat is, mert nagyon várja a kistesót. :)

Bocs, ha kicsit hosszú lettem. :)

Majd írjatok fejleményeket!

Mi

2011. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:

Munkával hogy álltok? Mit dolgoztok, és meddig akartok?

Hízás? Ki, hány kilónál tart? :)

Bicajozás??

Nektek nincs székrekedésetek? Én 4 napja ezzel küszködök. Már nem győzöm magamba tömni éhgyomorra az actimelt, a házi szilvalekvárt, napközben az almát, meleg tejet stb... De nem használ, tegnap vettem glicerines kúpot, ez egy kicsit jó, de hát nem élhetek állandóan ezzel. Volt nektek ilyen? Ha igen meddig tartott? Egyéb ötletek? Szerintetek a babának nem lehet baja? Félek nehogy nyomják ott bent őt a agy ez butaság???

2011. szept. 15. 08:32
 7/96 anonim ***** válasza:
Én kedden töltöttem a 16.hetet. Van már egy 4 éves kislányom,és nagyon szeretnénk neki egyhugicát,de ha öcsi lesz az sem baj,csak minden rendben legyen. Én már az 5. héttől rosszul vagyok,és nem akar elmúlni. Ez csak annyiból jó,hogy most nem birok annyit enni,mint a lányomnál,és igy talán nem fogok annyit (20kg) hizni,mint vele. Most 1.5 kgnál tartok. Biciklizni nem merek,mert már volt egy magzatelhalásom,ezért nagyon vigyázok mindennel. Dolgozni sem dolgozom már a 4.héttől. Kiirattam magam, de igy ki is rugtak. Amúgy németországban dolgoztam. Hétfőn készülök 4 D-re, mert kint németben kevesebb a vizsgálat,és tudni szeretném,hogy minden rendben van e a babával, és persze a nemére is nagyon kiváncsiak vagyunk! Kérdező majd te is ird meg,hogy mi volt a 4D-n. Majd én is megirom!
2011. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:

sziaszatok! èn tegnap töltöttem a 17-dik hetet;)! nekem tünetmentes volt ideáig;) én egy hete voltam vizsgálaton de nem mutata magát vagyis igen de csak a fenekét;) igy még várnom kell egy kicsit a kövi ultrahang oktober 6-án lesz hamarabb nemtudok mert megyünk nyaralni;) 55kg-val kezdtem és most legutóbb 55,8 voltam;) lassan megyeget fel felé;) Dolgozni nemtudok már a fönökömtöl kaptam egy munkakitiltást mert veszélyes a terhességemre már alapból a fönököm;) eszméletlen milyen bunkó ember;) na lényeg nem kell már látnom de a fizetésem kapom ugyanúgy mert elküldeni nem küldhet mivel terhes vagyok. JA igen én kint élek NO-ban itt szobalányként dolgozotam elég jól lehetett vele keresni mellette még hajnalban irodát takaritottam meg itt ott magán házakat. és mivel nehéz ez a munka meg megterhelö tisztitószerek emelni stb.. igy nem dolgozhatok már aug.15-e óta itthon ülök és szét unom a fejem néha már azt kivánom bárcsak itt lenne Február;) akkorra vagyuok kiirva 29-ére;) remélem kicsit hamarabb vagy késöbb jön világra;) március 5-ig van ideje mert a páromat addig engedik el a munkahelyröl szabira;) csak ne 29-én mert pont vizkereszt év lesz;) melleim fájnak néha meg nem, pocakom van már;) eleve vékony alkat vagyok. az elsö lesz nálunk. neveken persze gondolkodunk de tudni kell hogy mi lesz nekem csak lány nevem van;);) oylan érzésem van lányom lesz de az én családomba meg a páromnál mindenki azt mondja fiú majd meglátjuk;)

ez az én kis regényem;)! BOLDOG BABA VÁRÁST MINDENKINEK!!!!!

2011. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:

2gyerekes 18hetes vagyok.

MIndkét előző terhességemnél iszonyat székrekedésem volt- pedig azelőtt sose, és szülés után már másnap elmult mindkétszer. Most harmadszor éppen kezdődik már... szerintem nem fogom megúszni most sem. Én az elsővel aszaltszilvát ettem, szilvalekvárt, másodikkal meg a 3.5%-os tejet ittam naponta egy litert- és így túléltem. De nagyon rossz volt.

Egyébként a glicerines kúpra nem fogsz rászokni, szülés után ez magától el fog mulni nálad is, addig meg jobb, ha valamit használsz, inkább a kúp, mint egy aranyér. Vagy kísérletezz valami olyan kajával, ami eddig kicsit meghajtott, hátha segít. Lehet kapni bioboltokban szilvalevet - állítólag az a legtutibb az ilyen bajra- ezt én is csak a második szülésem után hallottam! :)

Én még nem hítam semmit, az első 13hétben fogytam 2kg-ot és még mínuszban vagyok.

Nem bicajozok, csak nagyon néha- de eddig kb 2-3alkalom volt összesen. Viszont elég aktív az életem két kisgyerek mellett, jövünk megyünk, séta, játszótér... szóval nekem ennyi elég is.

Ki mikor szül? Én valentin napkor!!! Bár az első két fiu is hamarabb érkezett, majd kiváncsi vagyok most hogy lesz. Egyébként még nem tudjuk a babánk nemét. Majd talán jövö héten.


MIndenkinek boldog babavárást!!

2011. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:

Írnátok egy nevet vagy egy monogrammot mindig a hozzászólás után, hogy tudjuk követni ki-kicsoda? :)

Én 173 cs vagyok, 61 kilóval kezdtem, és most 62,5 vagyok, a pocakom kb 2 hete kezdett nőni, elötte semmi. A mensim szerint február 23.-án fogok szűlni, bár szerintem előbb, mert picit mindig nagyobbak vagyunk ultrahangon, mint kellene.

2011. szept. 15. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!