Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire áll közel hozzátok a...

Mennyire áll közel hozzátok a csak benti macskátok?

Figyelt kérdés
Mennyit simogatjátok, mennyit játszotok vele, hol alszik, mennyire fogd szót, követ titeket a lakásban, ha otthon vagytok?

2015. jan. 10. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
rengeteget simogatjuk, mivel a nap 24 órájában velünk van, ezért teljesen átvette a mi életritmusunkat, éjszakákat végigalussza velünk (általában valamelyikünk ágyában, ránk fekszik :D). igen, követ minket, folyton minket les, figyel, hogy mit csinálunk, ha játszani akar, akkor "kiköveteli" magának, ha olyan kedve van, odatelepszik mellénk, hozzánk bújuk. nagyon szót fogad, eszméletlen, hogy mennyi szót ismer, néha az az érzésem, hogy mindent ért, amit mondunk neki :D nagyon sokat foglalkozunk vele, mint írtam, ha otthon vagyunk, nincs olyan perc, hogy valaki nem lenne a közelében (kivéve, amikor elvonul aludni). és tudja, hogy kb. mikor érünk haza, az egyes családtagokat személy szerint, olyankor már az ajtó közelében járkál és vár. egyébként egyedül is el van, nem rosszalkodik, de pár óránál többet nem hagyjuk egyedül :)
2015. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat simogatjuk, ha gépen csinálok valamit, vagy olvasok, akkor is itt van a közelemben simogatom. Követni szokott általában, kivéve, ha az ablakban ül és valami épp nagyon érdekes. Az ágyban alszik általában vagy rajtam, vagy az ágy végében, vagy a páromon. Sok játéka van, interaktív, amivel el van egyedül is, de napi többször szoktunk vele lihegésig játszani labdával, újsággalacsinnal, pecás játékkal. Tudja, amikor rosszat csinál, de nem mindig fogad szót elsőre, sokszor kihívóan néz, vagy próbál lapítani. De általában a második, harmadik nem-re abbahagyja a rosszalkodást.
2015. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon közel áll. :)

Sokat simogatom, ha gépezek, vagy a papírmunkámat rendezem, szinte mindig az ölemben fekszik. Velünk alszik az ágyban általában, vagy az ágy végében a lábunknál, vagy felfekszik a párnám mellé, de olyan is volt már, hogy rajtam vagy a páromon aludt. Ha a konyhában vagyok, főzök, mosogatok stb. mindig felül a pult mellett lévő székre, vagy a konyhaszekrény sarkához, és onnan figyel. :) Keservesen nyávog, ha elmegyünk itthonról (ez úgy derült ki, hogy mikor párom elment itthonról, én pedig elmentem zuhanyozni, a fürdőben hallottam, ahogy nyávog, ill. ha kimegyünk az ajtó elé, akkor is hallani), ha pedig hazaérünk rohan elénk, dorombol, hízeleg. Ha épp nem alszik, mindig megy valamelyikünk után a lakásban (még wc-re is képes elkísérni az embert).

Játszani is sokat játszunk vele, a pattogós labdát, és a lézert imádja. :D Pedig nem egy fiatal cicus már.

Elég öntörvényű, de tudja, mit lehet és mit nem, például ha a kaparófa helyett a kanapé szélének esik neki, elég csak erélyesen rászólni és abbahagyja.

2015. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 fiatal szobacicánk van, és 1 nagy kijárós. A kicsikkel nagyon sokat foglalkozok én is, és a férjem is. Ő inkább csak játszik velük, én tanítom, nevelem is őket. Még van egy kis csiszolnivaló, de szófogadó, értelmes cicák. Ha éppen nem alszanak, de nem figyel rájuk senki, tesznek róla, hogy kapjanak 1-1 simit, kiharcolják a figyelmet. A nagy eléggé magának való, olyan, mint egy zsémbes öregember :D Ritkán lehet megszeretgetni, nem sokat dorombol, csak fekszik, és les minket. A ház több pontján kialakítottunk nekik fekhelyet, a nagy mindig az ablakhoz fekszik, a kicsik pedig a hozzánk közelebbi helyre, filmezéskor pl csakis az ölünkbe. Van, hogy éjszaka velünk alszanak, a lábunkhoz, vagy közénk szoktak feküdni.
2015. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!