Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mennyit költötök havonta a...

Miamor kérdése:

Ti mennyit költötök havonta a macskátok etetésére? Hogy tudnám olcsóbban kihozni? (22800ftos segélyből élek jelenleg).

Figyelt kérdés
Az enyém naponta fél doboz konzervet(pl Darling) eszik meg-az kb. 120 ft- plusz egy alutasakost(pl Friskies)-az kb.80ft ha akciósan meg tudom venni pl a Tescoban v az Auchanban. Az akkor eddig 200 ft; és męg száraztápot is eszik kb 100gr-ot-az kb.50 ft minimum. Tehát az enyém naponta kb. 250 ft-ot eszik meg; ez havonta (30*250=) 7500 ft!!!!! Egy macska etetése!! Nem durva ez egy kicsit? Vagy kinek mi a véleménye? Sok ez vagy kevés? Ha azt vesszük, h szociális segélyből élek jelenleg(22800ft-ból),akkor mindenképp nagyon sok! Hogy tudnám olcsóbban kihozni a macskám etetését? ÉS az alomról még nemis beszéltem, ami kb. 6csomag kell havonta, az kb 2400.-! Ez össz.min.10ezer ft havonta. Segítő szándékú tippeket várok!

2014. szept. 3. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Az enyem fog maganak egereket meg madarakat. Igy csak vizet szoktam neki adni, de neha azt se kell mert eso utan iszik a tocsakbol.
2014. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
XD Na nee, ez most komoly?? Jót nevettem a válaszodon; de most tényleg! Szerintem hülyéskedsz... Vagy ha nem, akkor szegény macska.... És az enyém nem kinti macska, panelba lakunk, szobacica. Nem tud magának fogni egeret.
2014. szept. 3. 17:54
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Így néz ki az én listám:

Josera Cat Culinesse (2x 2kg-os zsák) = 5380 Ft.

Josera Kitten Minette (a kölyköknek 1x2 kg-os zsák) = 2 790 Ft

Nagyon ritkán konzerv: egy hónapban maximum 1000 Ft

Macskatej: Néha veszek, kb 120 Ft darabja, ezt bele sem számolom.

5 cicám van, ez az adag egy hónapig elég (30-35 nap). Ha ezt összeszámolod 9170 Ft jön ki. Ezenkívül kapnak színhúst és maradékot (nem moslékot!!!) ami ugye ingyen van. Te egy macska etetését oldod meg 7500 Ft-ból én 5-ét (köztük két kölykökét) kevesebből, mint 10 ezer. Pedig a macskáim nem éheznek, sőt. Naponta gondosan kimérem a tápjukat és nem adok nekik fölöslegesen, annyit kapnak amennyire szükségük van. A konzerv víz, így az valóban drága, még a ha a legjobb minőséget is veszed meg belőle. Kár vízre költeni az én macskáim csak ritkán esznek nedvestápot, csak akkor ha a folyadékszükségletüket szeretném pótolni. :)

2014. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Hú, nem dagi a macskád? A miénk kinti-benti volt és egy nap kapott kb fél/háromnegyed konzerv kaját, vagy 2 alutasakosat. Ami madarat vagy egeret fogott azt nem ette meg, csak játszott vele, úgyhogy ennyit evett.
2014. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy így kiszámoltam az én egyik macskám kb. 8000 ft (7 kilós, reggel, este eszik tasakosat vagy tálkásat, azt max. 100 ft-ért soktam venni, plusz egy hónapban kb. 2 kiló száraz, de lehet kevesebbet eszik, az kb. majdnem egy ezres kilója), a másik macskám kb. 3000 ft (ő 4 kilós, kisebb testalkatú, csak kb. a szárazat eszi meg, rá is annyit számoltam, mint az előzőre, plusz csak a kiskonzerves pástétomot eszi meg, ami 150 ft hetente egyszer-kétszer).


Szerintem cicádnak vegyél olcsóbb konzervest (vannak 100 ft-ért is), azt oszd el két napra, plusz vannak olcsóbb szárazak is pl: fressnapfban is láttam kb. 400 ft volt egy kiló. Így kiszámolva kb. 2500-ból kijönne. Macskaalomnál is érdemes figyelni az akciókat, akkor venni többet. Legtöbb helyen ilyenkor egy százassal olcsóbb. Én macskáim ketten használnak el 5 kg-os csomaggal.

2014. szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kedves választ! :) Jól hangzik, de az a baj, h az enyém nem nagyon szereti a száraztápot(megeszi de a nedvestápot imádja, szóval ezeket az alutasakos húsos szaftos eledeleket). Szárazból nem is eszik sokat, pedig mindig van kitéve elé bőven. Mindig húsost enne, és ha nem kap(volt már ilyen),akkor inkább éhezik, de nem eszik akkor se annyita száraztápból-szerintem- amennyit kellene. És mivel vemhes is, nem akarom h alultáplált legyen ő vagy a picik. Attol tartok h az általa megevett száraztáp mennyisége nem fedezi a szükségleteit( Friskiest eszik). Ha vennék az általad ajánlott Josera-t, abból kevés is elég neki a megfelelő tápanyagbevitelhez? Amellé abszolut nem kell nedvestápot ennie? Hát de ha ő azt imádja....akkor most mit csináljak?
2014. szept. 3. 18:22
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem azt írtad a másik kérdésednél hogy a cicád kb két kg. Itt az etetési útmutató:

Testsúly g/nap

2 - 3 kg 35 - 55

3 - 4 kg 55 - 75

4 - 5 kg 65 - 85

5 - 7 kg 75 - 115

Ez alapjána a cicádnak 55 g a max. Ezzel majdnem 2 hónapig meglenne oldva az etetése 2 kg-os zsákkal. Egyébként, igen minnél rosszabb a táp annál többet kell belőle adni mert nem táplál megfelelően. Nem fontos, hogy konzervet is kapjon mellé (én nagyon ritkán adok, és amióta ezt eszik a macskáim sokkal szebbek!) a macskák nem emberek, nekik mindegy ha ugyanazt eszik minden nap. :) Egyébbként az enyémek is imádták a konzervet, de szó nélkül átszoktak. Ha nehezen megy a szokatás, eleinte keverd tasakossal aztán hagyd el és csak a táp. Nem szabad sokat adni, bár a legtöbb cica annyit eszik amennyire szüksége van.

Emelett adhatsz a Te ételedből is maradékot nyugodtan! Hidd el sokkal egészségesebb még a kevésbé zsíros és fűszeres étel számukra mint a vizes konzerv, amiben aztán maximum 2 % valdódi hús van.

2014. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Dogmatix91: nem,nem dagi, sőt pont hogy nagyon vékony, kis kb 2 kilos nőstény. Bár most vemhes úgyhogy nagy a pocija, de amugy vékony. Most így vemhesen lehet kb 3 kilos(nem mértem meg). És folyton éhes- én úgy látom. De nem éheztetem,mindig van előtte száraztáp is meg konzervet kap naponta 2-szer minimum.
2014. szept. 3. 18:38
 9/19 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolótól szeretném kérdezni: a te 2 cicád az 5 kilós almot mennyi idő alatt használja el? Az enyém 5naponta használ el egy 5 kilos almot( bentonit anyagú,nem szilikonos!). Ennél többet nem bír ki az alom, cserélnem kell, mert nagyon büdös. Sokat kakil és pisil a macskám...ezek szerint. A kakit mindig kiszedem szinte azonnal, a pisicsomókat naponta 2-szer. Most Biolux almot használok, az nem csomósodó, abból nem kell kiszedni a pisit. De így is nagyon gyorsan elfogy. :(
2014. szept. 3. 18:48
 10/19 A kérdező kommentje:
7; a cicám így vemhesen most kb 3 kilós. Így akkor több kell neki a szárazból. És ha mást nem kap mellé, akkor azert biztos megenné a 100 gr-ot is..vagy ki tudja. Attól is tartok, h pont a Josera nem is ízlene neki lehet, mert volt már olyan, h egy tápot, amit szeretett( Whiskas májas töltött falatok) egyik napról a másikra egyszerűen már nem ette meg többé. Még félig volt a zacskó és ki kellett dobnom. :(
2014. szept. 3. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!