Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne megnevelni a...

Hogy lehetne megnevelni a macskámat? SOS

Figyelt kérdés
Van 2 cicám anya-lánya kapcsolatban, a mami már kasztrálva van és nagyon nyugodt semmi bajt nem csinál, amikor pici volt is csak néha rendetlenkedett, de a kicsi még vad, karmol meg kaparászik vagy felmászik az asztalra, ezekről nagyjából kezd leszokni mert olyankor kiküldjük a szobából vagy bármi, viszont van egy tengerimalacom a szobámban és mindig benyúlkál hozzá, pofozgatja a macsek, lehet hogy nem agresszivitásból csak játékból csinálja de a malacom mindig elrohan meg összerezzen és fél, vagy ha elkezd enni a szénatartójából odamegy a cicám és pofozgatja ő meg elrohan, már próbáltam rászólni, erőteljesen, vagy megpöcköltem az orrát, rákoppintottam a fejére, kiraktam a szobából, nem használt, ilyenkor mindig összehúzza magát és elbújik de fél óra múlva megint megjelenik. Mit tegyek? Imádom a macskám nem akarom bántani de ugyanennyire szeretem a malacom és nem akarom hogy őt zavarják, elvégre ő már 7 éves, nagyon régóta hozzá vagyok nőve
2015. jan. 18. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ha a malac menekülni kezd, a cica prédának fogja tekinteni, semmi esetre sem szabad őket felügyelet nélkül hagyni.

Ami nálunk jól működött, az a narancsillatú vízzel lespriccelés, esetleg ragaszthatsz a tengerimalac helye köré valahogy kétoldalú ragasztót, mert ha belergad a mancsa, akkor azt a helyet kerülni fogja.

De ha nem játszol eleget a macskával, akkor a tengerimalachoz fog menni még egy kis játékért, akármivel próbálod elrettenteni. (Mert a játékkal a vadászatot imitálod, hogy lefoglald a cica elméjét és lefáraszd a testét.)

2015. jan. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam egy spray flakon vált be,mármint már nem kell fújnom elég ha megrázom.Bogáncs a neve,bolhairtó cicáknak.Párszor feléjük fújtam ha rosszat csináltak és megtanulták hogy mit nem szabad.Ha észreveszem hogy felmennek az asztalra csak megfogom a sprayt és futnak le onnan.Próbálj ki valami ilyesmit vagy amit előttem írtak a víz spriccelést.
2015. jan. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

OFF


Bocs, hogy szólok, de a kasztrálás a hímek ivartalanítása.

2015. jan. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy kellene elhelyezni a malackát, hogy a cica semmiképpen ne férjen hozzá, mielőtt nagyobb baj történik.
2015. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!