Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lett fülatkás a macskám...

Hogy lett fülatkás a macskám füle?

Figyelt kérdés

Hosszú szőrű macskám van, akit bent tartunk a házba és nem megy ki. kb. 1 hónapja fekete trutyi folyt a füléből. olvastam hogy ez a fülatka terméke és csalánlevél teával kell kitörölgetni. használt is neki, de most újra visszajött igaz csak az egyik fülére. megint kitöröltem és elmúlt. bár az elmúltat úgy értem, hogy nem annyira fekete belül, de teljesen legbelül fekete még.

miért?

elvigyem orvoshoz vagy tudok neki venni valami cseppet is?

az orvos mennyiért tisztítja ki?


2010. febr. 7. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd el orvoshoz, házilagosan ez sajnos nem teljesen gyógyítható.
2010. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mondanám neked a surolan nevű folyadékot. Nagyon jó, csak úgy tudom hogy vényköteles. De megpróbálhatod állatpatikában.

Azt belecsepegtetet, kicsit "megmorzsolod" a fülét úgy hogy kluttyogjon a folyadék. Aztán az kifolyik.

2010. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

A Surolan tényleg jó, de vidd el inkább orvoshoz. Nem árt, ha megnézik.

Azt olvastam, hogy ha egy állatnak atkás a füle, akár agykárosodást is szenvedhet (nagyon extrém esetben).

Egyébként az én macskám füle is volt atkás. A doki szerint akár az embertől is elkaphatják: nekünk nem árt, az állatoknál viszont tüneteket okoz.

2010. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

szóval Valóban Surolánnal kitisztíthatod a fülét, de az atkák meg ehhez hasonlók toxinokat termelnek.

És azok ellen is védekezni kell belősleg. Inkább még most vidd el az állatorvoshoz. Mert később sokkal többe fog kerülni, ha meg akarod menteni. Egyébként akár cipőtalpon is bevihetsz a laskába mindenféle fertőzést.

2010. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

elviszem.

nem tudjátok, hogy úgy kb. mennyiért tisztítja?

2010. febr. 8. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Stronghold nevű szer képes csak megszüntetni a fülatkát (bőrre kell csepegtetni). Kitisztítani persze érdemes, de nem elég.
2010. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!