Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem akarom hogy mérget egyenek...

Nem akarom hogy mérget egyenek a cicáim?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy problémám lenne....


Na most úgy élünk, hogy egy telken két ház van az egyikben én lakom a szüleimmel és a másikban a nagymamámék élnek. Nagymamám mondta, hogy a garázsukban ami a miénk mellett van, sok az egér és ezért patkánymérget akarnak kitenni a garázsban 4 felé! Én mondtam mamának, hogy szerintem ez igy nem lesz jó jaj és mert elfelejtettem írni, hogy van nekem két benti cicám akiket nagyon de nagyon szeretek! Szóval mondtam mamámnak, hogy nem jó mert szeretnek vadászni a cicáim és mostanában sok egeret fogtak meg és a teraszunkon eszik meg őket sajnos. De volt már, hogy sikerült megmentenem pár kisegeret és apunak is szóltam, hogy védje meg az egeret a macskától! és hagytuk elmenkülni az egeret amíg én visszatartottam a cicámat, szóval sok egeret fognak meg és lehet a garázsból! Mamám azt mondta, hogy majd ugy is bezárják az ajtót és a macskák nem tudnak bemenni és az egerek sem mennek ki. De mondtam mamának, hogy ez igy nem jó mert az egér olyan állat ami mindig talál valahol magának bejáratot és ki is tud menni bárhonnan még ha be is zárja mama az ajtót. Mondtam mamának, hogy ezt még én is tudom akkor ő miért nem? De nem tudtam beszélni vele mert nem érti meg hogy veszélyben lehetnek a cicáim. Mert akkor is lehet bajuk ha mérgezett egeret esznek és az egér el is pusztulhat a kertben is ahol pillanatok alatt megtalálják a cicáim jaj és a szomszédainknak a cicáit is féltem mert át szoktak jönni! Nagyon szeretem mamámat de nem adom fel! Mondom még neki, hogy nem jó ha mérget rak ki. És anyuéknak is mondom, hogy beszéljenek mamával, bár apukám mindig mondja, hogy mama olyan ami egyik fülén be az ki is megy vagy valami ilyesmi, ha fejébe vesz valamit bármit lehet neki mondani meg sem halja! Szóval ezért aggódom most nem akarom, hogy bajuk legyen a cicáimnak nagyon óvom őket és nem akarom, hogy mérgezettek legyenek. Állatorvos is mindig megdícsér, hogy gyerek létemre milyen felelősséggel gondozom őket kár hogy már voltunk cicákkal nála oltatni mert mondtam volna neki biztos, hogy mit tervem a mamám!

Szóval olyan felnőtt van aki tud nekem segíteni, hogy hogy beszéljek mamámmal erről, hogy nem lesz jó ha mérget tesz ki a garázsba? Köszönöm!


2015. jan. 21. 14:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj nem írtam le még h bentiek a cicáim, de kiszoktak menni kicsit a kertbe ugye akkor egerésznek is néha. Leginkább akkor engedem ki őket, mikor hazamentem az iskolából.
2015. jan. 21. 15:01
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Mondd meg a mamádnak, hogy egérfogó ragasztót tegyen a garázsba.
2015. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem ma evett a kutyám egérmérget a garázsból!már voltunk állatorvosnál..de nnemtudom a cicáknál hogy van ez
2015. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A mamád használhatná azokat a hagyományos lecsapós egérfogókat, vegyetek neki párat, nem egy drága dolog és beszéld meg vele, hogy minden nap ránézel az egérfogókra, kidobod a tetemeket és teszel rá új kaját, így nem kell neki bajlódnia vele. De a legbiztosabb, ha nem engeded ki a cicáidat egyáltalán vagy csak hámmal sétáltatod őket.
2015. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egérfogó ragasztó? Az olyan min a légypapír? És honnan tetszett tudni hogy a kutyája evett mérget? És hogy van a kutya?
2015. jan. 22. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a hagyományos módszert használnám: Becsuknám a macskákat a garázsba. Pikk pakk összefognának egy csomó egeret, a többi menekülne.

A megfogott (nem mérgezett ) egereket had egye meg. Az egerek negy kárt tudnak csinálni

2015. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kartonpapírra rá kell húzni csíkot a ragasztóból. Abba beleragadnak az egerek.
2015. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Légyszíves ne ilyen ragasztót használj! Az egérkék napokig szenvednek benne, amíg éhenhalnak/megfagynak stb. bármi.. Én is a hagyományos egérfogót zárt ajtókkal ajánlom, valahogy győzd meg a nagyanyád. Sajnos tudom mennyire inkompetensek ezek az öregasszonyok ebben a témában, ha lehet vond be a szüleidet is.
2015. jan. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!