Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes-e ivartalanítani?

Érdemes-e ivartalanítani?

Figyelt kérdés

A mi cicánk, kb. másfél éves (menhelyi cicus, ezért sajnos nem tudom pontosan) nőstény macska. Gondolkodtunk az ivartalanításon, hogy érdemes-e a helyzetünkben. Budapesten, a belvárosban élünk, földszinti lakásban, ám mivel az ablakot legtöbb esetben zárva tartjuk, így nagyon elkóborolni nem tud, ha ki is szökne, akkor az udvarról el nem tudna menni, mivel magas falak és maga a társasház veszi körbe, és a szomszédok valószínűleg összeszednék, ha látnák kóborolni kinn, mert ismerik. Gyakorlatilag a szökés esélytelen, más macskákkal így nem érintkezik, ezért a vemhesség és a különböző betegségek, amiket elcsavargáskor összeszedhetne, ki vannak zárva. Másik oldalról ott van az, hogy egy ilyen műtét azért megterhelő szerintem, és nem vagyok biztos benne, hogy ilyen körülmények között szükséges-e feltétlen kitennem ennek a cicámat. Harmadrészt viszont tartok azoktól a betegségektől, amik az ivaros macskákon jelentkeznek a megtermékenyítés hiányában, valamint a bagzási időszakban nem tudunk aludni. :)


Ebben kérném segítségeteket, érdemes-e ezek alapján ivartalaníttatni?



2015. jan. 22. 23:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
NEM, nem érdemes, semmi haszan, ez egy beteg tévhit
2020. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!