Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 15 éves nőstény cicának...

15 éves nőstény cicának cisztája van, mi veszélyesebb: műteni vagy nem műteni?

Figyelt kérdés

Ciszta vagy daganat, voltunk orvosnál, egyik műtené, másik nem. A közérzete jó, de a ciszta egyre terjed.

Köszi


2015. febr. 4. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszintén - teljesen fölösleges. A macskád már így is nagyon öreg, egy műtéttel és kezeléssel maximum megkínoznátok (és esetleg belekerül egy vagyonba) - ő nem fogja megérteni, hogy miért történik vele az egész, kap gyógyszereket, miért fáj a seb...
2015. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hol van a ciszta és milyen jellegű? Milyen állapotú a macska?
2015. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előbb állapítsák meg hogy ciszta vagy daganat. Szerintem ne műtsétek. Hagyjátok nyugodalomban, neked se lenne jó egy műtét 78 évesen.
2015. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Cicusnak jó a közérzete, étvágya van, néha nyálszerű folyadékot hány. A mellén van a ciszta, és gennyezik.
2015. febr. 5. 06:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Fiatalkorában, mikor tüzelt, valami hormon alapú tablettát adtunk neki, állítólag attól van.
2015. febr. 5. 06:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Beleképzeltem magam a helyedbe, és nagyon rossz lehet neked most . Szereted, nagyon törődsz a cicával, hisz elvitted két orvoshoz is. Először azt mondtam magamban, dehogy megműteni!Nem, öreg már!

De aztán: És ha öreg, akkor már minden mindegy?!

Utána számba vettem mindent: Az előző cicám 17 évig élt. Ha a tied még akár csak két évig növeszti ezt a cisztát, és közben folyton folyik belőle a váladék, az milyen élet neked és neki is? Állandó gond és félelem.És Ő boldog így? Lehet így gondtalanul hozzád bújnia? Ha a szíve elbírja az altatást, akkor azonnal megműttetném. Messze nem lesz akkora szenvedés, mint amikor ivartalanítva lett. (Biztosan túlesett ezen is szerencsésen.) Sztem egy fél órás műtét és utána mintha elfújták volna minden bajotokat! Akármeddig él is még a cica, még ha fél évg is (bocsi, ne így legyen!) akor az az időszak már teljes élet lenne. Tedd meg azonnal, ne gondolkodj,és irj nekünk utána! Jó lenne jó híreket kapni.

2015. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!