Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baja van a kiscicámnak vagy...

Baja van a kiscicámnak vagy csak túl dramatizálom?

Figyelt kérdés
Teljesen életvidám rosszcsont kiscicám van, aki most 3 és fél hónapos.Az orra csak annyira nedves amennyire szerintem kell, nincs orr és szemváladéka, nem köhög. De néha tüsszent egyet ( napjában 5-6 alkalom kb) és néha egy lélegzetvételig szuszogóan, hallhatóan veszi a levegőt. Lehet valami légúti dolog? Be van oltva macskanátha ellen ( kombináltat kapott). Köszönöm a segítséget, tanácsokat előre is!
2010. febr. 10. 10:19
 1/7 anonim válasza:

Teljesen hozzá nem értő macskatulajdonosként mondom a véleményem. A tüsszögéssel semmi baj, Te is szoktál. (mondjuk normál esetben nem ennyit)

Ne figyeld szegényt árgus szemekkel.

"néha egy lélegzetvételig szuszogóan, hallhatóan veszi a levegőt" Nem lehet, h olyasmi ez, mint neked a sóhaj? Viccen kivül.

Gondolom friss cicatulaj vagy, majd rájössz, h olyan dolgokat produkálnak, amit az ember nem várna, pedig normális. Ne tudd meg, h meglepődtem, amikor először elfingotta magát a macskám...Pedig tök normális.

Mondom, lehet, h rosszul gondolom, de szerintem ha beteg lenne, azt először is a közérzetén vennéd észre. Úgy, mint saját magadon.

2010. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát a tüsszögés amit észrevettem mert oké hogy én is tüsszentek de 1-2/nap talán. De akkor sem folyik az orra.

Igen jól látod első cicás gazdi vagyok és minden kis rezdülését figyelem mert nagyon féltem, nehogy valami baja legyen. A szuszugást nem tudom eldönteni de majd figyelem hátha tényleg csak egy mélyebb "lelkizős" lélegeztvétel:)

2010. febr. 10. 10:42
 3/7 anonim válasza:
Nem értem az orrfolyást...Miért kellene? Lehet, h csak valami illat vagy por bántja az orrát.
2010. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám most 10 hónapos és kiskorában ő is ezt csinálta. Elvittem az orvoshoz, de megnyugtatott, hogy semmi baja nincs.
2010. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem nincs semmi baja a cicdnak.

az én macskám is szokott tüsszenteni,és inkább alvás közben szokott hallhatóan sóhajtani de e általános.

2010. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám is dettó ugyanezt csinálta kiskorában. Nálunk az volt az ok, hogy ahonnan hoztuk, ott kint oltak egy kennelben, nálunk meg szobacica lett és hozzá kellett szoknia a porosabb levegőgöz. Mondjuk nálunk a padlófűtés is közrejátszott. Bár még akkor is tüsszögős volt, mikor egy-két hétre rá elköltöztünk egy konvektoros lakásba.


Szerintem nem kell aggódnod, még meg kell szoknia a szagokat. Ha mégis izgulsz, akkor felhívhatod a dokit tanácsért.

2010. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is tüsszög nincs semmi baja ne félj
2010. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!