Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A 7 éves pulim mellé...

Cicás csaj kérdése:

SOS! A 7 éves pulim mellé tavaszra lenne egy kiscicám hogy szoktassam őket össze?

Figyelt kérdés
a kutyám elég agresszív más kutyákkal szemben engem meg a szüleimet viszont imád kinti kutya a cica is kinti lenne BUNKOK KIMÉLJENEK!
2015. febr. 13. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz felállás, mert abban az esetben könnyebb dolgod lenne, ha a macska lett volna ott előbb. A macskák ugyanis a helyhez ragaszkodnak, ha azt megszerették. Nekünk kb. 6 éves a macskánk, és 2 éve került ide két új kutya. A macsek eleinte csak enni járt haza, de végül önállóan saját magát visszaszoktatta, és lépésenként megbarátkozott az új kutyákkal. Számára nem volt idegen a nagy testű kutya, mert előtte már volt egy, akivel jóban volt, de sajnos kimúlt. A két újat rögtön utána hoztuk.

Ezeket azért írom le, mert nagyon fontos az előzmény, nem mindegy , hogy a cica, amit szeretnél elhozni, találkozott-e már kutyával, ha igen, mennyi időt töltött vele, hogy viszonyult hozzá stb.

Ugyan én sosem alkalmaztam, de szokták emlegetni a nózik összedörzsölését. Megengedni, hogy míg a macska az öledben van, összeérjen az orruk, megszagolhassák egymást. Az első reakcióból sok mindent kilehet szűrni.

Mikor még gyerek voltam, a szüleim próbálkoztak ezzel a módszerrel, de a macska rögvest orron karmolta a kutyát, ezek után sosem lettek jóban. Szóval ez a közelítés lehet, hogy egy módszer, de elsülhet rosszul is, ha nem vigyázol.

Első körben biztos, hogy ne engedd ki a macskát az udvarra és ne hagyd őket egyedül. Neked kell felmérned felügyelettel, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz. Vond le a konzekvenciát, majd a tapasztaltak alapján kérd szakember véleményét. Minden állat más, nincs egyetlen recept.

2015. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsot! ment a zöld!
2015. febr. 13. 13:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Jöhetnek a válaszok
2015. febr. 13. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!