Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám fújtam, hogy szoktass...

Kiscicám fújtam, hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Egy fél napig macskás helyen volt, 8 hetes, és azóta fúj. Párom hiába üt az orrára csak jobban csinálja. Azt mondja be fog kattani, és neki esik majd az embernek. Volt már így macskája. Két napon belül elviszi a kiscicát, ha mégegyszer ráfúj. Mit tegyek? SOS :(
2012. jún. 8. 19:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiscicám fújtat, hogy szoktassam le róla?*
2012. jún. 8. 19:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen valószínűleg azért fúj, mert megütitek az orrát így már tudja hogy ha "jön a bácsi meg akar ütni gyorsan ráfújok hátha megijed"

És miért baj ha fúj? Ettől még nem lesz gyilkos macska.Meg ha figyelmen kívül hagyjátok azt hogy fúj, és nem törődtök vele csak néha simogatjátok meg és nem babusgatjátok annyira, akkor szerintem előbb utóbb le fog szokni róla.

És lenne még egy kérdésem: pontosan mikor kezd el fújni? Ha hozzányúltok? Vagy ha a közelébe mentek?...

2012. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha leszidja párom, és megragadja akkor kezd rá fújni...

Volt egy macskája aki ilyen volt, és rátámadt, azt mondja bekattan a macska :/ Párom nem hagyja figyelmen elborul az agya ha ráfúj, hiába mondom neki hogy hagyja rá :(

Simogatni sem tudjuk, mert harap karmol... Rám nem fúj csak páromra..

2012. jún. 8. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség,hogy be fog kattanni.Nem lehet,hogy valaki bántotta azon a helyen?Valószínűleg azért fúj rá a párodra,mert mindig megüti.Próbáld megmagyarázni neki,hogyha megüti,csak jobban csinálja a cica,gondolván,hogy így meg tudja ijeszteni.
2012. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ megpróbálom elmagyarázni neki :)
2012. jún. 8. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
A kedves párod igen ostoba sajnos. És igen, a macska be fog kattanni, a durva és hozzá nem értő bánásmódtól. A macska fél, fenyegetve érzi magát, ezért védekezik és fújtat. Ha türelemmel, szeretettel fordultok felé akkor abba fogja hagyni. Nekem több macskám volt már és egyikkel sem volt semmi ilyen gond, pedig volt köztük nehéz természetű is. De lehet hogy jobb is ha másik gazdához kerül a macska, a párodnak nagyon rossz a hozzáállása.
2012. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért fúj mert párod számára veszélyforrás!Soha nem ragadjuk meg -rángatjuk meg és ütjük meg a macskát.

Bekattanhat a cica,de az a párod hibája és egy életre törést okoz a cicában és ezáltal nem fog bízni az emberekben amin nem is lehet meglepődni.Ha nem tud változtatni nagyon gyorsan a párod a cicával való bánásmódon akkor minél hamarabb egy kedves gazdinak adjad a cicát ahol nem érik ilyen hatások.

2012. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért ragadja meg akkor a párod ha nem is fúj? Szerintem szegény macskát már elkönyvelte egy vérengző fenevadnak. Jobb is ha elviszi egy lehetőleg jobb gazdához...
2012. jún. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!