Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyfolytában éhes a cicám,...

Egyfolytában éhes a cicám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Napi 2x adok neki alutasakot (100g), egy kis szárazat mellé. Elég sovány 2.8 kiló, és 9 hónapos lesz holnap.

2015. febr. 14. 07:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A macskakiállításon kaptam mintaadagokat Kis-kis-ből és Royal Canin-ból. Nem nagyon ette egyiket sem. Tegnap vettem Friskies szárazat ivatalanított macskáknak, és azt megette. (Megnéztem, és nem tartalmaz ízfokozót) Tehát nem kockáztatom a pénzem prémiumokra. Más ötlet?
2015. febr. 15. 12:25
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem csak az a lényeg, hogy van-e bennük ízfokozó, a hústartalom számít. A Friskies a legalsó kategória ilyen szempontból, a hasznossága sarkítva mintha fűrészporral etetnéd a macskát. Nem szabad hagyni, hogy finnyáskodjon a macska, megeszi, ha nem kap mást. Amúgy tényleg furi cicád van, eddig a Royal Caninról minden ismerősöm azt mondta, hogy imádja a cica (az enyém is), de ár-érték arányban messze nem a legjobb.
2015. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
És hústartalomnak kb. mennyi jó? Csak két hónapja van cicám, elég kezdő vagyok benne.
2015. febr. 15. 12:50
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Erről megoszlanak a vélemények, szerintem 40-50% már jó, de aki gabonamentessel etet, ott 70-80% is lehet. (Ez nem egyenlő a fehérje tartalommal, ami szintén fel van tüntetve a csomagoláson, mert az növényi fehérjét is magában foglalja, amit elvileg a cicák nem tudnak annyira jól feldolgozni).
2015. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Értem. A friskiesnek 30 százalék körül mozog, tehát talán nem a legrosszabb. Még keresgélek, hátha találok jót, olcsón.
2015. febr. 15. 13:03
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitatkozni, de én itt azt olvasom, hogy


"Gabonafélék, növényi fehérjekivonatok, hús és állati származékok, növényi eredetű származékok, olajok és zsírok, hal és halszármazékok (4% lazac a piros és világosbarna tápszemekben), élesztők, ásványi anyagok, zöldségek (1% zöldség a zöld, sárga és narancssárga tápszemekben)."


Forrás: [link]


Mivel a hús és hússzármazékok, csak a harmadik helyen vannak, ezért nehezen hiszem el azt a 30%-ot. Pláne, hogy a sima adult típusnál meg is van nevezve, hogy "hús és állati származékok (4% csirke a világosbarna tápszemekben)". (A fehérje tartalmat már írtam, hogy növényekből is kinyerik, és itt a növényi fehérjék előbb szerepelnek mint az állati fehérjék, ez sem jó). És azt írja ez az oldal, meg még egy másik is, hogy tartalmaz színezéket. (Nem ajánlott amúgy színes tápot venni).

2015. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szerintem minimum ilyesmi összetétel lenne a jó, és a Brit nem is túl drága táp.


[link]

2015. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Friskies, 12 tasakos kiszerelés aszpikban: Hús és állati származékok (26%, melyből 4% csirke), zöldségek (4% zöldbab dehidratált zöldbabbal), ásványi anyagok, különféle cukrok.

Ezt most írtam le a dobozról.

2015. febr. 15. 13:24
 19/19 A kérdező kommentje:
Ezt a Brit-et ki is próbálom, ha találok kisebb kiszerelésben. Napi adagja kijönne annyiból, mint a Friskies.
2015. febr. 15. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!