Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy egyfolytába...

Miért van az, hogy egyfolytában azt érzem, hogy éhes vagyok, de közben azt is érzem, hogy tele van a gyomrom?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok savad lehet.
2014. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit eszel ilyenkor előtte? Vagy szinte mindig ez a helyzet? mert az elég extrém.

Egy ideig simán előfordulhat a fenti, ha túl alacsony kalóriatartalmú ételt eszel, az elég természetes.

2014. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott ilyen érzésem lenni mikor lent van a cukrom. Lehet érdemes lenne ilyenkor mérni.
2014. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Glikémiás index:

megeszel mondjuk fehér zsemlét egy szál parizerrel, 20 perc múlva éhes vagy. Miért? Mert a vércukorszinted fellőtted a plafonig, aztán meg lezuhant. Van kaja a gyomrodba, de semmi rostot, fehérjét nem vittél be, ami el is telítene.

Pl. én eszek teljes kiörlésű kenyeret zöldséggel és hússal, 3 óráig nem vagyok éhes.

2014. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
73%
Nekem is szokott ilyen lenni, ma ist ezt éreztem. De én már megtanultam kezelni. Vagyis amikor ettem és mégis azt érzem, hogy éhes vagyok akkor lekötöm a figyelmemet, mert ha az éhség érzésre figyelek azzal csak stresszelem magam. Illetve egy tehén lennék ha állandóan ennék :) Pl. ma 1-kor ettem utána azt hittem éhen döglök de mégis szétszakadok. Lekötöttem a figyelmemet és jelentem az érzés hogy tele vagyok eltűnt.
2014. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Legtöbbször zöldséget és gyümölcsöt eszem. Amúgy a cukrom mindig alacsony. Lehet ez a hiba.
2014. aug. 24. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor megiszok egy pohár vizet. Általában elmúlik az éhségérzet, mert rájövök, hogy igazából szomjas voltam. Ha mégse, akkor lekötöm a figyelmem, ahogy már írták, vagy gyakran recepteket böngészek a neten ha ráérek. Ilyenkor találom a legjobbakat, amiket elrakok későbbre, hogy majd valamelyik hétvégén megcsinálom.
2014. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!