Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák összeszoktatása, ez...

Macskák összeszoktatása, ez normális?

Figyelt kérdés
1 hét különbséggel lett két macskám, az első egy 4 hónapos, a második 3 hónapos fiú cica! Először úgy tűnt nincs semmi gond az összeszoktatással, megszagolták egymást, a "régi" cica még játszani is próbálta hívni a másikat, aztán eltelt 2 óra, aludtak egyet és most 180 fokos fordulat történt, a "régi" cica folyamatosan fúj és morog a másikra, pedig az semmit nem csinál, most már nem is nagyon mer megmozdulni, sőt a "régi" cica már ránk is fúj ahogy simogatjuk, gondolom az új macska szaga miatt, pedig egyébként egy végtelenül kedves macska volt eddig... Van valami amit tehetnénk, vagy ez így természetes folyamat és megoldódik?
2015. febr. 16. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem féltékeny az új cicára, mi is így jártunk, nagyon megharagudptt az öreg macsekunk amikor hoztam mellé egy kiscicát, kimondottan meg volt sértve.
2015. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt, de idővel rendeződik. Türelem.
2015. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. A végén már együtt aludtak , és együtt mentek mindenhova :) Pedig két lánycicáról van szó .
2015. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugalom és türelem!

Ha tudnád miken mentem keresztül a két cicám összeszoktatásával.

Van egy 8 éves cicánk, tavaly volt hét, mikor a másikat találtam.

Amint hazahoztam, fújtatott, támadni akart, az ágy alatt töltötte a napokat.

Hiába voltak különzárva, ha megérezte a másik cica szagát a kezemen, rám is fújt, morgott, elő sem jött.

Egyedül éjszaka mászott elő hízelegni.

Fokozatosan csináltam, eleinte, mikor a nagyobb a nappaliban volt, kiengedtem az új jövevényt mászkálni a lakás többi részébe, hogy szokják egymás szagát.

Bár Ő rögtön barátkozott volna, ha a másik nem lett volna ellenséges.

Aztán az üvegajtón keresztül hagytam őket ismerkedni, akkor is elég mérges volt az idősebb, de azért érdeklődött is.

Mikor már úgy láttuk, nem támadja meg a másikat, összeengedtük őket.

Ez egy éve volt, és sosem gondolta volna az ember, hogy olyan jó barátságban lesznek, mint most.

Együtt játszanak folyamatosan, órákig képesek kergetőzni, aztán egymás mellett aludni.

Körülbelül egy két hónapos folyamat volt a dolog.

Egyébként, még az állatorvosom is azt mondta, nem fognak összeszokni, mert a macska védi a területét, aztán meg lehet nézni a végeredményt :)


Kitartás!

2015. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy nálatok könnyebb a helyzet, mert fiatal cicák.

Az enyém nyolc évig élvezhette, hogy egyedüli cica volt, ez azért megnehezítette a dolgot.

2015. febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, nyugalom :)


Tapasztalatom szerint, minden cica más-és más ( wow! :D).

Nálunk az 5 éves perzsa anyacica nem fogadta el az új kiscsajt nagyon sokáig. 1 év alatt addig jutottak el, hogy perzsi nem akarja megtépni a "jövevényt" minden egyes alkalommal.


A 12 éves vén, morgós viking kandúr, pedig az első pillanattól imádja az új kis kukist. Persze, néha van, hogy szemtelen a kicsi és oda-oda morran neki az öreg, de alapjaiban első pillanattól puszipajtások voltak.


Mondanom se kell, hogy meglepődtem, hogy a "pasik" jönnek ki jobban, pedig az elején féltem nagyon, ugyanis vikingemnek nagyon rossz természete van. ( értsd: tartottam attól hogy megpróbálja kinyírni a kicsit)

2015. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!