Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka, ha a macska...

Mi lehet az oka, ha a macska sokáig marad az alomban?

Figyelt kérdés

Nem rég észrevettem, hogy bemegy a cica az alomba, és akár 10-20 percre is ott marad... próbálkozik. Aztán vagy sikerül vagy nem.

Az étrendjén nem változtattunk. Többnyire száraz tápot kap, meg vizet, és heti 1-2 alkalommal konzervet, meg néha-néha színhúst.

A másik cicának, aki ugyanezt kapja, semmi baja.


Az alomban pedig nincs semmi "eltérő" dolog... tehát se vér, se a szokásostól eltérő széklet, se semmi ilyesmi.


Mi lehet a baja?


2010. febr. 12. 18:56
 1/8 anonim válasza:

Tenyleg probalkozik vagy csak jol erzi bent magat?

Lehet lüken hangzik, de az en cicaim is valamikor (altalaban friss almozaskor) szeretnek az alomba pihenni.De az omegaolaj tisztitja a belrendszert en szoktam hetente adni nekik.

2010. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tényleg próbálkozik, mivel nem új alomba csinálja.

És ő nem is az a fajta, aki "belefekszik" a tiszta alomba.

Omegaolajat hol lehet kapni és milyen kiszerelésben/árban?

A konzerv hal nem jó erre a célra?

2010. febr. 12. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg állatorvossal, lehet, hogy veseköve van. Azt is figyeld meg, hogy pisil e minden alkalommal.
2010. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát... megbeszéltem. :)

20km-t mentünk a "hóviharban", az ügyeletre, az éjszaka közepén... és a dokibácsi meg könnyített szegényen...

És hát igen, volt benne homok... úgyhogy kapott antibiotikumot.

Nem volt olcsó mulatság, de a cicus nagyon hálás. :)

2010. febr. 13. 09:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Végre egy lelkiismeretes gazdi, aki nem csak tanácsot kér, de intézkedik is. (vállveregetős szmájli)
2010. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha hólyaghomokja vagy köve van, akkor speciális diétás táppal szabad csak etetni.
2010. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

15:53-as!


A doki azt mondta "diétás tápok" helyett inkább próbáljuk minél természetesebben táplálni, úgy ahogy a természetben enne. Azaz inkább nyershúst, amit "marcangolhat", hiszen ragadozó...

2010. febr. 13. 17:47
 8/8 anonim válasza:
Szia!!Én én cicám is most esett át ezen a betegségen!Vannak speciális tápok amik a struit köveket semlegesitik a vizeletében,de hidd el szükséges hogy gyogyuljon a cica!Viszont tulzásba sem szabad esni mert szorulásat kaphat!Szia
2010. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!