Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vízgyűlölő macska fürdetése?

Vízgyűlölő macska fürdetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hónapok óta küzdünk a bolhákkal. Hiába használjuk a frontline-t (combo), hiába fújunk mindent biokillel, folyton előkerül 1-1 bolha a cicából (most is, miközben írok), minden nap találok benne bolhaürüléket. Erősen hajlok a felé, hogy meg kellene fürdetni.


A probléma az, hogy ő alapvetően kinti macska volt, utólag szokott át bentivé, ennek ellenére a 9 éve alatt max pici esővíz érte, de az elől is hamar talált búvóhelyet. Már a frontline-t is nehézkes felhelyezni, mert karmol, nemhogy még teljes testét átmossam...


Valami állatkozmetikában esetleg fel vannak készülve erre, hogy agresszív állatot hoznak? Nyilván orvost nem fogom megkérni, hogy altassa el a fürdetés idejére, de nem tudom mi egyéb más mód lenne. Mindannyiunkat zavarják már a bolhák. Igen, sűrűn takarítunk, tisztaság van, ügyelünk amire csak tudunk.



2015. febr. 27. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen ki is van írva, hogy agresszív állatot nem vállalnak. :-/ Van spray formájú bolhairtó, kifejezetten amit a macskára lehet fújni, olyat nem próbáltatok? Talán egy fokkal könnyebb lenne befújkálni, mint a frontline-t rácsepegtetni.
2015. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lesz.. :D öltözz fel nyakig, kesztyű, és kezdődjön a fürdetés :D ajánlom a bobi bolhairtós kutyasampont. (csak ez volt itthon, de a csicsókáknál mindig bevált :D) vagy esetleg próbáld meg a sok petét meg ürüléket rendszeresen kifésülni a szőréből sűrű fogú fésűvel. (fejtetű irtó szeszekhez nagyon jót adnak, nagyonrégóta megvan, és mindig jól jön valamihez) szóval szerintem a frontline meg egyéb kencefice se olyan hatásos, mint az egyszeri jó kis fürcsi
2015. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bolha egy rettenetes probléma, nagyon nehéz kiirtani ha egyszer elszaporodtak. Sajna sok irtószer halottnak a puszi kategória, azonban mi megtaláltuk a tutit. Annyit hozzátennék, hogy Angliában lakunk, nem tudom ezeket a szereket Mo-on is lehet-e kapni, Elvileg a net segítségével bárhonnan bármit beszerezhetsz, vagy másnem érdeklődj állatpatikában állatorvosnál. Szóval macskára a csodaszer:


[link]


Ez egy parányi tabletta, beadás után pár perccel, az összes bolha pánikszerűen távozik a macskából, de messzire nem jutnak. Kb 1 napig hatékony, de semmi nem marad a macskában. Ez alatt lehetőleg fertőtleníteni kell a lakást, erre mi ezt használtuk, és mondhatom nagyon hatékony,


[link]


Amint a macskából távoztak a vérszívók, (ajánlanám szintén eme gyártó termékeit) spot-on al kezelni kell a macskát és nyakörvet is rakni rá. csak együttes használat eredményes, egyik a lárváktól, másik a kifejlett bolháktól tartja tisztán a macskát. Sajnos nem olcsó szerek ezek, de az olcsó vackok tapasztalatból mondom, teljesen hatástalanok, csak feleslegesen mérgezi magát meg az állatot vele az ember, ráadásul az az ablakon kidobott pénz. Mi is csak fújtuk a sok bolti vackot, a bolhák meg mintha szenteltvízzel locsoltuk volna őket, pattogtak tovább, kezdtünk bekattanni tőle. Akkor mentünk el állatorvoshoz, és adta ezeket a szereket.

Ui.: A bolhaűző samponokat pedig teljesen felejtsd el. azok aztán tényleg semmire sem jók.

2015. febr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A macska fürdetés előtt, a bolha helyzet kezelését az egész házra ki kell terjeszteni.


Peték-lárvák megbújnak a padlórepedésben, bútorszövetben és az alap "bolhátlanított" macskát seperc alatt visszafertőzik.



Macska legyűrése:

Az anyacica kölyökkorában a kiscicát nyaka-tarkója bőrénél fogva hurcolja. ilyenkor a kicsi reflex miatt behúzza fülét-farkát és nem mozdl ( hogy nehogy a tereptárgyaknak csapódjon) ez a reflex a felnőtt cicákban is megvan.

Igen könnyen "hatástalanítható" vele a macska.

Elvileg nem fáj neki, ha JÓL fogod meg, DE extra kövér a cica, akkor azért nem hinném, hogy kellemes neki.


Nálunk a fürdetés úgy zajlik, hogy lavórba engedek langyos vizet, bele egy kis adag szmötyi, aztán macska a fent említett módom megfog, szép lassan, a popójával kezdve beleengedem a vízbe, majd, ha menekülne, kiveszem ( mindent óvatosan, lassan!) .

Aztán beleültetem, de közben fogom a tarkóbőrét.

A szabad kezemmel a vízzel belögybölöm a macskát ( óvatosan, ne csapkodd a vizet!) majd, ha kellően nedves, rá a szmötyit, kicsit beledörzsölni, és újabb lögyböléssel leöblítem.

(miután beleültettem és a pocakja stb vizes, már nem küzd, ücsörögve nézelődik és kb csak jelzésértékkel kell fogni- DE soha, SOHA ne hagyd magad átverni, ha elengeded, elfut !!! :D

Aztán törölközőbe csavarom és pár perc szemmel gyilkolás után alszik az ölemben XD.


Lehetőleg legyen bent jó meleg, illetve egy macskás törölköző, ugyanis, a hajszárítószörnyet nem ajánlom :D

2015. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkodtam én is azon, hogy ilyen Iron Man jelmezben közelítem meg és bottal tartom magamtól távol, akkor hátha van esélyem gyógyítható sebeket szerezni.


Feltételezem az ilyen spray-k kifejezetten olyanok, hogy nyugodtan akár nyalhatja is magáról, ha olyan helyre kerül, hogy eléri, mert nem mérgező. Hiszen máshogy nem lenne értelme. A macskát kétnaponta fésülöm, de mivel lány, a pocakját nem nagyon tudom alaposan, mert szőrrel és esetleg bolhákkal együtt letépném szegénynek valószínűleg a csöcseit is. Így is a múltkor azt hittem, hogy bolhát találtam, de csak vigyorgott a kis mocsok, mert élvezte, hogy masszírozom a mellét. :D


Majd venni fogunk még BioKillt, aztán ha használtam ezt a tablettát (legalábbis, ha találunk), akkor kb. tengert fújok a lakásba megint, hátha megszabadulok tőlük, miután tényleg leugráltak. Elég szépen be volt már párszor fújva a lakás, még ott is, ahova még a tűlevél se jutna el a fenyőről, de az önmagában kevésnek bizonyult. Na majd talán most. Azt olvastam, hogy a bolhák csak vért szívni járnak a gazdatestre, amúgy máshol vészelik át a napot, de tényleg nem tudom hogy lehettem volna alaposabb. :(


A macska alapvetően műtve volt, és minden összejött utána. Hajlamos a hízásra, húgykőre, szóval még a táp is amit kap, zsíros, mindegy, mi is hibáztunk, el lett kapatva. 4,5 kilójával nyilván dagi, de már küzdünk érte, hogy ez változzon. Ezt csak azért mondtam el, mert még soha nem mertem megemelni a tarkójánál fogva, mert félek, hogy egyszerűen kirántom a saját bőréből, vagy nagy fájdalmat okozok neki a súly miatt.

2015. febr. 27. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha stabilan, erős kézzel,de nem szorítva fogod meg, akkor egy 10-15 mp-es emeléssel nem okozol neki bajt :)


A lényege, hogy jól fogd meg ( itt a jólt nem a rendesen, hanem a nem finomkodva stb értem) ha elég mennyiségű bőrt fogsz meg úgy, hogy az stabil és nem húzza a szőrét még külön, akkor megemelhető.


Nem fog kiesni a bőréből, nyugi :)

Csak nyilván egy nagy súlyú cicát nem lehet kb fél percnél tovább így tartani, mert az neki sem kellemes, illetve, a te macskatartó fél kezed is elfárad :).

2015. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi ketten fürdetjük a macskát, egy fogja a másik sikálja. Nem kell szorosan fogni, de magabiztosan. Próbál menekülni, karmolni, de ketten azért meglehet oldalni a problémát.
2015. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!