Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a cicámnak, hogy az utca veszélyes?

Figyelt kérdés

Fiatal nőstény cicám van, az ősszel fogadtam be, azóta lakásban élt, de mióta jobb idő van, kimerészkedik az udvarra is. Sajnos a kertünk 3 oldalról is közterülettel határos (szerencsére a szomszédban nincs kutya), és félek, hogy ez a kis lüke előbb-utóbb az utcára is kimegy. Ott meg autók járnak, meg más, dörzsöltebb macskák, időközönként kutyák...

Most elég bizalmatlan idegen emberekkel, a kutyákat megszokta (nekem 2 van).

A kerítés sajna nem macskabiztos, és a közeljövőben nem is lesz az.

Nemsokára ivartalaníttatom, hogy legalább pasizni ne járjon el, de addig is, hogy tudnám megtanítani, hogy az utcán szörnyek járnak?


2015. márc. 12. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. A macska nem így működik. Szabad szellem.
2015. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ivartalanítás után nem nagyon fog elmászkálni

de az lenne a legjobb ha megpróbálnál izgalmasabb belső környezetet teremteni neki: pl. mászó- és kaparófák, játékok. Ezekkel kiválóan elfoglalja majd magát és kevésbé érez majd késztetést arra, hogy elmenjen.

Ugyebár a kóborlás általában úgy kezdődik, hogy a cicus unatkozik/kíváncsi/szexuális késztetést érez. Ezekből a kiváltó okokból legalább 2-t meg tudnál szüntetni :)

2015. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ivartalanítva is elmászkál.

Na mindegy. Nem kell megtanítani, elég okosak.

A mienk körülnézett mielőtt átment az úton. Soha nem tanítottuk. Amelyik meg nem óvatos, az nem volt alkalmas.

Szarul hangzik, de sajnos ez az igazság.

2015. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az nem lenne megoldás, ha megkérnék valakit, hogy ijesszen rá az utcán? Dudáljon rá kocsival, vagy simán ordítson rá?
2015. márc. 18. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod, de szerintem attól még nem fogja veszélyesnek gondolni az utcát, max az emberektől fog félni; meg lehet hogy az autóktól is: mondjuk az már félsiker... :)
2015. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Isten szerelmére, meg ne ijeszd! Ha hajtja valami, ugyanúgy ki fog járni, de egy félős macska veszélyes, ugyanis képes dolgok elé beugrani. Ijedtükben nem nézik merre menekülnek, csak rohannak fej nélkül. Nem egy ilyet láttam már.

A kiegyensúlyozott cica normál esetben figyel a környezetére, nem hülye ő, látja, ha veszély közeleg...

Mindazonáltal én tökéletesen megértelek, két macsekom van, és nem merem őket kiengedni a lakásból az utcára.

2015. márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!