Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Ti maine coon-otok milyen?...

A Ti maine coon-otok milyen? Úgy értem milyen jelleme van? Hogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy barátságos, szereti ha játszanak vele, ragaszkodó stb...

Az enyém 7 hónapos fiú cica. Ha hozzá érek egyből dorizik, de nem engedi, hogy ölbe vegyem, ha simogatom azt se bírja sokáig, elmegy. Játékos, állandóan karattyol, ha éhes nyávog sokat. Ott van a lábamnál, de ha simogatom azt nem bírja. Fésülni sem tudom igazán, csak a hátát és a farkát, ha a hasára térek át, belémharap, akkor inkább azt mondom okés, nem erőltetjük, mert már most 5,4 kg-os, és olyan az állkapcsa, hogy átfogja a csuklómat vele... Nekem csak az a furcsa, hogy soha, de tényleg soha nem jött még oda hozzám dörgölődni, vagy nyalizni mint a házimacskám.


2015. márc. 12. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A mienk, bár csak félig-meddig maincoon, inkább házi, de hasonlóan írnám le a viselkedését, mint a tiednek. Nálunk a férjem szokta fésülgetni néha, mert ő határozottabb vele. Hasán mienk sem szereti, ha piszkáljuk, de többedik alkalomra már eltűri a kefét (itt jegyezném meg, hogy nem mindegy milyet használsz). Harapni semmiképp ne engedd, te vagy a főnök!

Simogatást viszont el kell fogadni, hogy nem annyira szereti, majd talán még változik.

2015. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Maxitabi ***** válasza:

Az én mc kandúrom is ugyanolyan, mint a tied.. a fésülés azért kicsit jobb, ne hagyd magad, vegyél kesztyűt:))

Szóval, ivartalanítva van 6 hónapos kora óta, de mindig távolságtartó volt ő is.Csak ott van, ahol mi,állandóan szájal is, tényleg ragaszkodó. Most több, mit 5 éves, és elkezdett bemászni az ölembe,simiért!!(lehet, hogy a lány házicicától tanulta) Szóval változnak azért ők is.

2015. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mennyire nőtt meg a Tiéd, hány kg-os lett?
2015. márc. 13. 10:41
 4/6 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

nem lett túl nagy, 8 kg körül van "csak", red-white tabby amúgy. Mindig kicsit sovány,finnyás a lelkem (de ebben én vagyok valószínűleg a ludas) sokszor eszik keveset.Bár a doki szerint inkább legyen vékonyabb,mint kövér. Teljesen játékos,de igazi úr.. Most is itt fekszik kiterülve mellettem a kanapén..

2015. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk is sok hasonló tulajdonság megjelenik. Pl. nem szeret kézben lenni (mi sokat erőltettük, így relatíve elviseli), nagyon-nagyon finnyás. Más macska örülne annak a sok finomságnak, amit ő simán otthagy.

Mi rengeteget fésüljük, ezért hozzá van szokva, a hasán és hátsó lábain is, ill. kozmetikushoz is járunk, mert ősszel-tavasszal elviselhetetlen a sok szőr a lakásban, így rövid, 1 cmm-es frizurája van egy ideig (iszonyat gyorsan nő a szőre).

Enyém négyéves, nőstény, jelenleg 7 kg, eleve kicsinek számított kölyökként is :) ill. sajnos volt egy kis vesebetegsége, amikor elszálltak a vesefunkciói, de szerencsére azóta rendben vagyunk. Ja egyébként törzskönyves, szülei szűrtek, tehát nem a tenyésztő elhallgatása van a háttérben, hogy beteg lett kétévesen. Erre (vesék, húgyvezetékek, nőstényeknél is!) a fajtatiszta cicáknál különösen érdemes figyelni.


Alapvetően jó arc, kedves, állandóan velünk van, nagyon ritkán bújik el magában.

2015. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A miénk 3 hónapos,kandúr. Nagyon önálló,de nagyon szeret ugyanakkor ölben lenni,szereti a simogatást,de csak addig amíg ő úgy gondolja. Minden hajnalban ébresztőt rendez,addig jön és nyávog még csak fel nem ébredünk. Nagyon játékos még,amikor nem alszik szinte 2 percre nem áll meg. Fésülni ő sem igazán engedi magát,csak a fejét és a hátát. Jelenleg 2200 gr a súlya,jó pár helyre már nem fér be,de mindig oda bújna.... Imádja a vezetékeket,ezért már minden vezetékünk amit nem tudunk elzárni vezetékcsatornában van.

Mindezek ellenére vagy mindezért nagyon szeretjük, egy pillanatra sem bántuk meg hogy megvettük.

2015. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!