Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegségre utalhatnak...

Milyen betegségre utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

A macskának még tavaly november végén,december elején elkezdett sebesedni a bőre,igen erősen nyalta magát,hullt a szőre és vakarózott(emiatt kicsit még jobban sebes lett) és e mellé eléggé depresszíven és furcsán viselkedett.A farka tövénél látszódott leginkább ez a sebesedés,de nagyjából a háta közepétől az egész hátsó részén voltak ilyen sebek.

Ez az erős sebesedés/nyalakodás nagyjából elmúlt januárban,de most ismét kezd kijönni ez a valami.

Végigsimítva a hátát érződik,hogy "rücskös" a bőre,kicsit horzsolásszerű a látszata.Szőre nem hullik,viszont érzékeny a bőre.Pár helyen(lábán,szájánál,mikor hol),ahol nyalja magát,barnás színű foltok vannak,ami szerintem a nyálától lehet.

Mi lehet ez?

Tavaly év végén voltam vele orvosnál,de konkrétan nem kaptam semmi érdemleges választ és kezelést,hogy mi lehet ez.Mindegyik alkalomnál(3 kül. orvosnál) kapott egy 72 órás antibiotikumot,meg valamilyen gyógyszert,de nem nagyon volt látszata,hogy használt.

(Tudom,vigyem orvoshoz ismét...Nem lenne vele gond,de a múltkori esetek gyorsan frissen 20 ezer Ft-ba kerültek,és túlzott látszata nem volt...)


2015. márc. 15. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Iszik rendesen? Kiszaradastol is lehet ilyen, vagy ha a futes miatt szarazabb a lakas levegoje, mint az jo lenne, esetleg bolhaallergia, az is hasonlo tuneteket okoz.
2015. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahogy látom rendesen iszik.

Jövőhét elején kapja meg a féregirtó második felét,hátha valami hasonló okozza a problémát.

A bolhaallergia ellen mit lehet tenni?

2015. márc. 15. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Bolhaallergia ellen az egyetlen megoldas, ha nem lesz bolhas. Nalunk csak a nyakorv valt be, mert mar attol minden baja volt, hogy egyetlen bolha megcsipte. - neha kijar, ott meg bolha is van. Szoval, ami nalam mukodik, hasonlo tunetnel, bolhasamponos furdetes, utanna kamillas hintopor, es aztan uj bolhanyakorv. Ez, igy nalam bevalt.
2015. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd ha jobb idő lesz,meg fogom fürdetni.Sajnos szerencsétlen eléggé beteges és nagyon fázós.. :D
2015. márc. 15. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!