Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Durva szőrhullás, allergiától,...

Durva szőrhullás, allergiától, van ötlet?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja hullik a cicám szőre. Orosz kék keverék, alapban egyáltalán nem hullott neki. Én egyből allergiára gondoltam, így levettem a macskanyakörvet. Aztán kihívtuk az állatorvost, először azt mondta, hogy mivel ivartalanítva van, ezért hormonzavar. Kapott valami injekciót,ami nem igazán használt. Kihívtam megint 2 hét múlva, gyakorlatilag a hasán már egyáltalán nincs szőr, és a feneke is durva. Azt mondta a doki, hogy most már nincs ötlete, valamire allergiás. Nézzem meg, hogy mivel etetem, csak vörös húsból készült tápot adjak neki.

Még arra gondoltam, hogy lecserélem az almot, az olcsó tescost szoktam venni.

Van ötletetek, hogy milyen almot, milyen kaját vegyek neki? Vagy mi mástól lehet még ez? A doki nem tűnt valami meggyőzőnek, így meg is fürdettem antibakteriális samponnal. De egyelőre nem használt, nem tudom, hogy kínozzam még-e ezzel. Persze eléggé kiborult tőle.



2015. márc. 15. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
vidd el egy normális állatorvoshoz, aki csinál rendes vizsgálatokat, nem csak tippelget!
2015. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, az allergia embereknél is nehéz dió.
2015. márc. 15. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
A masik allatorvos jo otlet.
2015. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan orvoshoz vidd, aki meg tudja nézni mikroszkóppal, hogy lehet-e szőrtüsző atka vagy gomba.
2015. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel ,alapos szőr és bőrvizsgálat szükséges. A cica fekhelyét alaposan tisztítsd ki , a macskaalmot cseréld gyakrabban és ha van rá lehetőséged válts. Aztán reménykedj hátha bejön. Ja gondold végig hogy fürdetted e mostanában és ha igen mivel, nem érte e valamilyen vegyszer?

Ha pedig nem találsz ilyen kaját , menj henteshez mell,com,farhát.(friss csak magában, amíg rá nem jöttök milyen kajára vagy dologra allergiás)

2015. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én macskámnak is most jöttek ki ezek a tünetek. Nekünk is a doki ránézésre állapította meg, hogy vagy csirkére allergiás, vagy a sok tartósítószerre, ami a tápokban van. Kapott egy kis antibiotikumot meg még két injekciót. Betadine-os oldattal kell letörölni a sebet(gyógyszertárból kell kiváltani), majd egy kék krémet kell rákenni (ezt a rendelőben keverték ki, ott adták nekünk).Hipoallergén tápot ajánlott (ebből is van többféle), én ezt vettem: [link]

PetBalance Medica Hipoallergén. Legfeljebb 2 hónapig lehet adni neki ezt. 2 nap múlva megyek kontrollra vele, meglátjuk mit mond a doki, hogy kell-e addig ezt adnom, vagy mást is lehet.

Ezt a tápot találtam még a későbbiekre, szintén nincs benne se csirke, se tartósítószer:

[link]


Remélem elolvasod, és hátha segít, mi most kezdjük csak a kezelését, nem tudom mennyire lesz hatásos, de jó lenne, ha a te cicádnak is segítene.

2015. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!