Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami ötlet bolha ellen?

Valami ötlet bolha ellen?

Figyelt kérdés
A macskám nagyon nagyon bolhás. Már próbáltam bolha nyakörvet, bolha sprét(attól fél és elfut előle), bolha csepegtetőt. Olvastam, hogy az élesztő is jó. Az enni valójába kell tenni és elvileg hatásos..vagy vigyem macska kozmetikushoz? Lehet ha megfürdetik bolha samponnal az jó lenne...nem tudom. Nektek valami bevált módszer esetleg?
2015. febr. 25. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Bolhás macskát először bolha irtó samponnal meg kell fürdetni. Utána egy nappal mehet rá az advantage, vagy bármi jó nevű spoton. Arra figyelj, megfelelő nagyságút vegyél.

Ha benti is a cica, a lakást is bolhátlanítani kell. Az eltarthat jó 3-4 hétig.

2015. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nálunk is ez van sajnos minden évben. Egy szakia zt tanácsolta, hogy használjunk a amcskára bolhaport, a helyüket is szorjuk be jól. illetve az udvart jó tömény hípós vízzel locsolljuk fel, mert ha ninsc kikelve a bolha,a petéit nem írtja ki semilyen szer, csak erős hipó vagy sósav.
2015. febr. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
eukaliptusz illó olaj cseppek is elűzik a bolhákat.
2015. febr. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nincs állandó helye a macskának. mindig máshol alszik. a bolha fésű beválhat? én megfürdetni nem tudom sajnos, azért akarom elvinni kozmetikushoz hátha ő megtudja valahogy fürdetni :D
2015. febr. 26. 07:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Stronghold nevű spot on cseppet ajánlom! A többi cseppel ellentétben ez nem csak a kifejlett bolhát, hanem a petéjét és a lárváját is elpusztítja, sokkal hatékonyabb. Makacs, visszatérő bolhafertőzésre ez be szokott válni. Vényköteles, állatorvosoknál kapható.
2015. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bolhafésű csak "tűzoltás", bár eléggé lehet vele ritkítani a dögöket, mert amit kifésülsz, rögtön össze tudod nyomni.
2015. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!