Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások! Mik a lehetőségek?...

Cicások! Mik a lehetőségek? Hova fog elleni?

Figyelt kérdés

A macskám vemhes és hamarosan elleni fog szerintem ,mert úgy tudom 59 nap a kihordási idő. Eredetileg kóbor macska volt és befogadtuk, esténként le szokott menni az udvarra és nappal szokott fent lenni, de most télen meg amióta vemhes szinte folyton fent van és már nem is akar lemenni wc-zni , eddig mindig sírt az ajtónál ha ki akart menni de már nem,egyik nap oda ment a virághoz és kikaparta a földet, ezért kapott almot amit használ is.Ez a terhesség miatt lehet?

Melyikre van nagyobb esély , hogy az udvaron vagy a lakásban fog megelleni ?


Köszönöm


2010. febr. 16. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiengeded odakinn. Ha nem akkor benne. De akár kinn , akár benn, ha te csinálsz neki egy védett helyet, ahol senki nem zavarja, oda fog elleni. Nekem minden macskámnál így volt.
2010. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engeded ki akkor a lakásban fog! És szerintem jobban jártok, ha tudjátok hova ellik, mert akkor tudtok rájuk figyelni, nehogy komplikáció legyen. Meg ahogyan cseperednek a kicsik hozzászoknak az emberhez, könnyebben találtok nekik majd gazdit (márha el szeretnétek őket ajándékozni). Viszont ha megellett utána minél hamarabb vigyétek és ivartalaníttassátok! Nagyon sok cica van a menhelyeken, még több az utcákon... :( Lehet, hogy a műtét költséges, de most tavasszal vannak ivartalanítási akciók. Hidd el jobban jár a cica is meg ti is. (El lehet végezni az ivartalanítást vemhesen is...)
2010. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
a ló szokott elleni a macska fialni nem?
2010. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne engedd ki a házból. Nekem a macskám a tető alatti repedésbe szült meg a padlásra ahova nem lehet felmenni mert olyan kevés a hely. Ha kutakodtam akkor máshova vitte őket. Amikor a padláson voltak kb 2 hónapos korukban hoztam le őket de olyan kicsi volt a hely hason kellett csúszni és utána fekete voltam a portól. A kismacskák is azt szívták, és nem tudom meddig akarta őket ott tartani. Pedig szeretett és azt is megmutatta hova fog szülni csak épp én nem fértem oda. Szóval nem az esélyt kell számolgatni hanem biztosra menni.

Ja és ivartalanítsd mert nagyon sok macska van!

2010. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat !

Ivartalanítani mindenképp fogjuk ,meg akartuk is de, eddig kapott macskafogamzásgátlót szuriban , csak a télen elmaradt , gondoltuk télen nem fial és ezért vártunk az ivartalanítással tavaszig ...nem kellett volna, tényleg sok kóbor állat van , ő is az volt és egyik nap követett így került hozzánk. Hát , ha lesz 3 kiscica , 3 gazdi már jelentkezett azért :)

2010. febr. 16. 20:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Oda fog elleni, ahol nagyobb bitonságban tudja tartani a kölykeit ( ezt a macska dönti el, h neki mi a biztonságos). Az én macskám az amikor terhes, és kinnt van, akkor amikor rájön a szülés, akkor kaparja az ajtót, és szinte már visít, mert be akar jönni a lakásban. Mi azt szoktuk, hogy egy dobozba teszünk rossz ruhákat, és beletesszük (nálunk plusszba még simogatni is kell, különben nem marad nyugton:D). Egyszer meg rámellett mikor aludtam:D de az undorító volt. Ezt csak úgy leírtam, azt tudni kell, h ritka az ilyen hülye macsek.
2010. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁ,nem hülye az a macsek,oda ellik ahol biztonságban érzi magát.

Én is dobozt szoktam letenni a konyhába rongyokkal,ruhával leterítve ,mellé teszem a kajáját és az innivalóját ,hogy szokja ,és ha elkezdi beleteszem,ha tudom többször elötte,hogy szokja.

2010. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hülyét igazából arra értettem, hogy simogatni kell miközbe ellik.:D A rámszülés olyan téren jól esett, hogy tudom hogy bennem maximálisan megbízik:D
2010. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy mostanában ha közeledik az idő figyelj rá!!!

Hangos nyávogással lesz a cicus aztán elkezd valyúdni!Készits neki oda rongyal és szivaccsal kibélelt helyet!!Te is készülj ám elő!!Szülés közben oda mehetsz hozzó megnézni hogy mi a pálya!! Ha esetleg néha jön egy-két erősebb lökés neki, és ki akar menni a helyéről akkor fogd le!! Kaját ne rakj neki oda esetleg ha már minden elcsitult! Annyi a lényeg, hogy tiszta helyet készíts neki kibélelve és ha megszült akkor cseréld ki majd tisztára!!!

Szülés után ki ne engedd akkor se ha pl:este szültmeg!!Meleg helyen kell a mamának is lenni-e és a kicsiknek is!! Lény ott melete néha simogasd és szeretges őt!!Ha esetleg valami baj lenni szülés közbe azonnal hívd az állatorvost!

[link] itt több mindent elmondanak!!! segíthet!!

2010. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!