Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap este befogadtunk egy...

Tegnap este befogadtunk egy kóbor kutyuskát. Lehetőségek?

Figyelt kérdés

Az orvoshoz jövőhétre kaptunk időpontot. Mi úgy látjuk a kutya vemhes. Milyen lehetőségek vannak, ha nem szeretnénk, hogy mégtöbb kóbor kutya legyen a Földön? Úgy hallottam így is lehet ivartalaníttatni. Így is ugyanannyiba kerül, mintha nem vemhesen vinnénk el?

Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 12. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

vigyétek másik orvoshoz minél előbb és ivartalaníttassátok, még vemhesen is lehet, és alig drágább...esetleg a környéketeken keressetek valami menhelyet vagy alapítványt, akik segítenek vagy legalább ajánlanak olcsóbb orvost


merrefelé laktok?

2010. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először is nagyon rendes tőletek, hogy befogadtátok, bárcsak több ilyen ember lenne!


Másodszor pedig: igen, lehet vemhesen is ivartalanítani, de ha csak jövőhétre kaptatok időpontot, és akkor lesz a vizsgálat, és utána még egy műtéti időpontot is egyeztetni kell, akkor már lehet, hogy boldog kikutya dajkák lesztek :)


Próbálj beszélni még egyszer az orvossal, vagy egy másikkal, hogy a kutyus valószínűleg vemhes, és mihamarabb ivartalanítani kellene.


Az árak szerintem csak annyiban különböznek, hogy mivel nagyobb a súlya most a kis kutyák miatt, valamivel drágább lesz az altatás, egy műtétnek az a legnagyobb költségtényezője.


De valószínűleg nem jelentős a különbség, és szinte biztos, hogy még így is olcsóbb, mintha 8 kiskutyát kéne etetnetek, meg oltatnotok 2 hónapig.


Jelezd az orvosnak, hogy talált kutyus, és kóborolt, mert a jólelkű orvosok ilyen esetben szoktak kedvezményt adni.


Egyébként mi a tervetek vele? Meg tartjátok a műtét után is?

2010. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

fajtatiszta a kutya?

chippet nézettetek? netre felraktátok?

mi van ha tenyésztötöl szökött meg és direkt vemhes .. ideges lesz ha kiivartalanitjátok

elöször legalább 1-2 napig némi lépéseket kellene tenni az elözö gazda megtalálására

ha keverék akkor ivartalanitassátok nyugodtan

2010. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

ma 10:59

Szerinted egy vemhes anya elszökik a tenyésztőtől?

A kutyus biztosan kóbor, az utcán elég gyakran megesik a "baj". A kérdezőé minden tiszteletem, hogy befogadta. Én megvárnám, míg megszületnek a kiskutyák (bár nem vagyok állatorvos), mert az altatás nembiztos, hogy jót tesz a kicsiknek.

Kívánom, hogy találjatok gazdikat a kicsiknek, a mamát meg, ha nem gond, tartsátok meg magatoknak. Biztosan meghálálja. Alig várom, hogy nyugdíjas legyek, mert tervezem, hogy társadalmi munkára menhelyet fogok választani.

2010. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
11:22 valamit nem értettél: vemhesen az ivartalanítást a kicsik nem élik túl, tök mindegy, hogy jót tesz-e nekik az ivartalanítás....
2010. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Veszprém megyében lakunk és keverék a kutya tehát nem tenyésztőtől van.Szeretnénk megtartani igen,bár már van 3 ivartalanított kutyusunk,de annyira sajnálom,hogy nincs szívem odaadni menhelyre!

Felhívtam megint a dokit és péntekre kaptam.De a pocija már így is nagy:( Most nézegetek másik orvost,itt a neten.Sajnos ennyi kutyát lehetetlenség megtartani.

2010. júl. 12. 11:29
 7/12 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem,ha megellene a szuka kutyus,annyit nem lehetne megtartani.
2010. júl. 12. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Tata messze van nektek? ott egész olcsó és nagyon jó az állatkórház 06/34/383550
2010. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen messze,de úgy néz ki,hogy holnapra sikerült intéznem egyet :)Azért köszönöm neked!

Köszönöm mindenkinek a segítségét,majd írok hogy mi lett!

2010. júl. 12. 11:46
 10/12 anonim ***** válasza:

11:22 nek:

sajnos igen ... volt már rá példa hogy iszonyat lelkes állatvők kiivartalanitatták a 1,5 misit érő tenyészszukát, mert olyan ritka fajta volt hogy nem ismerték

oriási cirkusz volt belöle ...

sajnos

2010. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!