Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanítható erre egy perzsa cica?

Tanítható erre egy perzsa cica?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves fehér perzsa macskám.A nap nagy részében alszik,vagy csak fekszik és néz ki a fejéből.Vagy ha eszébe jut,bezabál.Az egyik ismerősömnek van egy ilyen idős sziámija,akit kétnaponta hámon elvisz sétálni a parkba.Megtetszett az ötlet,és gondoltam hogy én is kipróbálom,de nem tudom ,hogy ezt a macska hogyn tolerálná.Néha szokott játszani,de azért rá férne a mozgás.Ha valakinek van hasonló "lusta macskája" az leírná a tapasztalatait?Vagy hogy van rá esély hogy megszokja/szeresse?Előre is köszönöm a válaszokat!

#perzsa macska #hámra nevelés
2015. márc. 27. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Először hámhoz kell szoktatni, otthon, ha megtanul sétálni veled bent, akkor fokozatosan viheted ki.

Én mondjuk a mozgatását otthon oldanám meg, valamilyen játékkal (pl. botra kötözött fonal, vagy laser pointer, labda, stb).

2015. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,csak attól félek hogy ehhez is túl lusta

Pedig hát egy 3 kilót le kéne adnia...

2015. márc. 27. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én perzsám 2 éves de összesen nincs 3 kiló.:D

Vannak játékai a cicádnak? Az enyém sem mozgott nagyon amíg nem volt neki. Aztán kapott sokemeletes mászókát, labdákat, egereket, botot, stb és mindig játszik valamelyikkel.

Kivinni is ki lehet persze, habár vannak macskák akik félnek kint, inkább bent szeretnek lenni. Az én macskám kimenne, de amint kint van megijed minden gyerekhangtól és rohan befelé vagy egy bokorba, árokba, szóval nehéz vele.

2015. márc. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az enyém 5-5,5 kg..:/

És igen van vagy ötven féle játéka,felhúzhatós egér ,ilyen macskaház féleség,labdák és minden ami kell.

Ezt a házat nem is használja,hiába fújom be ,macskamentával..És hát igen.Eléggé el van hízva,az orvos is mondta,azért gondoltam erre a mozgásformára.De ha rárakom a hámot megharapja a kezemet és nem néz rám órákig.Durvább esetben még a cipőmbe is kakil

2015. márc. 28. 08:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha magától nem játszik, akkor játssz vele, csak meg kell találni, melyiket szereti, és biztosan menni fog onnantól a dolog :)
2015. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hidd el én próbálok vele játszani,de sehogy sem sikerül akármelyil játékkal próbálkozok..

Lehet hogy diétáznia kéne

De köszönöm azért a válaszokat!:)

2015. márc. 28. 21:57
 7/7 A kérdező kommentje:
*akármelyiK
2015. márc. 28. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!