Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vihetném kiállításra?

ChibiAnimeFan14 kérdése:

Hogy vihetném kiállításra?

Figyelt kérdés

Megkaptam végre a cicámat!:D tudnivalók róla:

- Brit rövid szőrű klasszikus tabby a fajtája

- 2 hónapos

-az anyukája a silver style kennelből való az apukája nem törzskönyves ( de mindketten fajtiszták amúgy :D )

szóval mivel ritka szép cica ezért majd a jövőben szeretném elvinni egy cicakiállításra . DE milyen csoportban versenyezne? mármint :

- házicica

- vagy fajtiszta

ezt azért kérdem mert szerintem a fajtiszta ( mert ugye az is ) csak hát nincs róla igazolása ( mármint törzskönyve ) ....szóval akkor hol is versenyezne? :D és hogy zajlik egy ilyesfajta verseny? válaszokat előre is köszönöm :)



2015. márc. 28. 21:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem törzskönyv nélkül nem tudod fajtatiszta kategóriába vinni. Az igazolná, hogy fajtatiszta.
2015. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska fajtiszta. A fajtatisztaságot, amit előttem is írtak, a TÖRZSKÖNYV bizonyítja. Az apja se fajtatiszta, ha nincs törzskönyve. Így maximum hobbi kategóriába viheted valószínűleg.
2015. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogy attól még fajtiszta a cica ha nincs törzskönyve ,csak nem tudják visszavezetni ,hogy kik a szüleik nagyszüleik dédszüleik xd stb :D
2015. márc. 28. 21:45
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem tudod igazolni, hogy fajtatiszta, ezért a házicica csoportba mehet csak.


Semmi nem garantálja, hogy az az apa akit ők mondanak, illetve semmi nem garantálja, hogy az apa nem csak egy jól sikerült fajtajellegű keverék.

Fajtatiszta állatnak csak a törzskönyves állatokat fogadják el.


Ez olyan mintha nekem lenne egy fajtatiszta törzskönyves Britem. A szomszédnak egy törzskönyv nélküli. Összeteszem a 2 cicát, sikerül is egy alom. Mivel bizonyítom, hogy a szomszéd cicája fajtatiszta, illetve mivel bizonyítom, hogy a cicám nem kiszökött, és vemhesen jött haza kóborlás után?


Na pont erre való a törzskönyv, hogy kicsik vérvonala nemzedékekkel visszavezethető, és garantált a fajtatisztaság.

2015. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

"attól még fajtiszta a cica ha nincs törzskönyve ,csak nem tudják visszavezetni ,hogy kik a szüleik nagyszüleik dédszüleik xd stb :D"


Így van fajtiszta, jól mondod :D De nem fajtatiszta.

Ha nem tudják visszavezetni, hogy kik a szülők, akkor szerinted mi garantálja a fajtatisztaságot?

2015. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
igazatok van :) bár hihetetlenül szép és esküszüm amit googlen látok ilyenfajta cicák... na azok nem olyan szépek mint ez :) ( így jött az ötlet : cicakiállítás) :D
2015. márc. 28. 21:51
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagyon szép, de vigyázz nehogy elfogult légy, mert mindenkinek a sajátja a legszebb! :)

És ez így van rendjén.

2015. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Persze biztosan nagyon szép macsek. Az is hihető, hogy fajtatiszta. De mint már írtam is, de ha papírod nincs róla (törzskönyv) akkor nem tudod úgy versenyeztetni mint fajtatiszta macska.
2015. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
neeem nem azért írtam mert elfogult vagyok vagy mi :D tényleg , olyan szép...hüüü :D
2015. márc. 28. 21:57
 10/27 anonim ***** válasza:
Na valami képet linkelj!! (priv-ben)..már kíváncsi vagyok :)
2015. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!