Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet ez? Orvos nem igazán...

Mi lehet ez? Orvos nem igazán segít.

Figyelt kérdés

Van egy lassan 15 éves nőstény cicám, ivartalanított. Tökéletes fizikai állapotban, nagyon jó étvággyal, iszik, eszik, vadászik. Kijárós, éjszakára bent tartott.

Szerdán észrevettem nála, hogy mikor kiengedtem, azonnal leguggolt, nekiállt pisilni. Vártam, 2-3 perc múlva állt csak fel. Gondoltam biztos tartogatta éjszaka, nagyon kellett neki, bár itt bent is van alom, használja is. Fél óra múlva ránéztem, megint guggolt, majd a délelőtt folyamán többször is. 2 óra felé bejött, leguggolt a tálkája mellé és oda vizelt néhány cseppet, szintén kb 2-3 perc alatt. Utána fogtam, átvittem állatorvoshoz, gondolván, hogy ez nagyon nem normális. Doki megnyomkodta vesetájékon, alulról a hólyagot, nézte a nemi szervét, mért lázat, mindent rendben talált. Kapott Pet Vital cseppeket, aminek jelen helyzetben sok értelmét nem látom, mivel B vitamin készítmény, de legyen, azóta adom neki. Azt mondta, amíg van vizelet, addig nincs gond. Hazahoztam a cicát, egész délután ugyanazt csinálta, felhívtam egy másik dokit, hogy tudna-e fogadni minket (40 km-re rendel tőlünk, annyit nem akartam potyára autózni). Péntek délutánra kaptam időpontot, kérdeztem hogy tudok-e valamit addig házilag, azt mondta, nem. A cica viszont azóta is ezt csinálja. Mi lehet ez? Ti találkoztatok már ilyennel? Tudok valamiben segíteni neki, amíg nem tud fogadni minket holnap a másik doki?

Az a pár csepp, ami kijön belőle, az amúgy se nem véres, se nem erősebb színű a szokottnál, nem is büdösebb, teljesen normális forma. A széklete rendben van, a kedve nagyon jó, most is egy röpködő levelet kerget, eszik, iszik rendesen, egy dekát nem fogyott. Féregtelenített és oltott cica amúgy, ha ez számít valamit.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 2. 15:38
 1/8 hell-ikon ***** válasza:

_Talán_ felfázott...

Mondanám, hogy kamilla teás ülőfürdő, de macskánál ez kivitelezhetetlen. Viszont a tőzegáfonya segíthet és ártani sem fog, ha mégis más a baj.

2015. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított cicáknál nagyon gyakori a húgykövesség. Sajnos házi gyógymódot nem tudok rá, de nagyon jól tetted, hogy kerestél másik orvost.
2015. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kő lesz.
2015. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is erre a két dologra gondoltam amúgy. Viszont felfázást azért vetettem el, mert én már voltam felfázva, az fájdalmakkal jár. Neki viszont abszolút semmi.

Ivartalanítva 8 hónaposan lett, és olvastam, hogy náluk gyakori ez a probléma, pont ezért RC tápból vesekímélőset eszik. Kb 3 éve váltottunk RC Sterilised +7-re, doki tanácsára, de korábban is ivartalanított cicáknak valót evett, eddig (lekopogom) a műtéten és az oltásokon kívül nem jártunk dokinál. Lehet, hogy a kor is közbe játszik? Már nem fiatal, mondjuk meg nem mondja senki, hogy 15 éves.


Tőzegáfonya nincs itthon, de ma este megyünk vásárolni, majd akkor veszek egy adagot, vitamin sosem árt.

És akkor várjuk a holnap 3 órát...

Amúgy vesekő vagy bármi ilyen... Hogyan működik a gyógyítása? Nem lesz szüksége műtétre, ugye?

2015. ápr. 2. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ultrahanggal megnézik,majd mérettől függően vízhajtó vagy ultrahangos robbantás,HA ez nem hat akkor kivágják belőle.

Ez altatásos,1-2 napot ott tartják,ára 50-100.

2015. ápr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát remélem nem műtét... Nem az ára miatt, hanem a cica kora miatt, mégiscsak 15 éves lesz nyáron, nem szeretném altattatni, nehogy gond legyen...

Köszi a választ!

2015. ápr. 2. 17:38
 7/8 taurina ***** válasza:
hogy van a cic? mit mondott a doki? ma pont dokinál jártunk és távoli ismerôsök pont ezzel hozták a 3éves cicÁjukat:(
2015. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére "csak" egy húgyúti fertőzést kapott el, vett tőle azért vizelet és vérmintát is, nagyon korrekt volt, nézett ultrahangot. Kapott a helyszínen 2injekciót, meg gyógyszerbe antibiotikumot és vitamint, amiket szerdáig kell szednie, szerdán délután kontrollra visszük vissza, de szinte teljes mértékben megszűnt a probléma.
2015. ápr. 6. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!