Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok csinálni egy nagyon...

Mit tudok csinálni egy nagyon rosszul evő, sovány cicával? Hogyan tudnám ösztönözni az evésre?

Figyelt kérdés

Egy 8 és fél hónapos, már ivartalanított kandúr házicicáról van szó. 7 hetes kora óta van nálam, sosem volt egy nagy evő, talán csak egész picinek, de ahogy nő, egyre rosszabb az étvágya, hónapok óta megy a kínlódás vele :( Reméltük, hogy az ivartalanítás után magára szed egy kicsit, de nem (2 hónapja volt).

Volt már több macskám is, de komolyan, én ilyet még nem láttam, hogy egy cica ennyire rossz evő legyen. Mindennel próbálkozunk már, többféle száraz táppal, alutasakossal, házikoszttal (nem maradék, neki szoktunk direkt csinálni csirkemájból pl. kaját), de alig akar valamit enni, ami sajnos látszik is rajta. Ráadásul, ha véletlenül találok valamit, amit szívesen megeszik, egy idő után azt is megunja, vagy nem tudom, de nem kell neki. Eddig a szaftosra elkészített csirkemáj volt az adu ász, az bármikor jöhetett, most hirtelen az sem kell neki. Amit nagyjából megeszik jelenleg, az a Royal Canin száraz táp, de abból se sokat, szerintem egy madár többet csipegetne el belőle egy nap.

Az állatorvos szerint nem beteg, féregtelenítjük negyedévente, ahogy kell. A kedélyén se látom, hogy baja lenne, olyannyira, hogy alapból benti cicának terveztük, de kijárós lett, mert akkora a mozgásigénye, annyit ugrál, hogy nem érezte jól magát a lakásban. Így most fél napokat kint van egyfolytában, fel-alá szaladgál, ez sem kedvez a hízásnak mondjuk, de egyszerűen igényli, nagyon aktív, szóval ebből is az látszik, hogy nem beteg, velünk is sokat játszik, jókedvű. Csak épp az evés nem megy, és sovány.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit csináljak vele, mit adjak neki, hogy egyen végre rendesen? Az lehetséges, hogy a szomszédnál még eszik valamennyit, ott van két macska, akikkel jól elvan, sokat szokott átmenni, nem kizárt, hogy eszik a kajájukból, nem tudom. De ezzel együtt is borzasztóan girnyó, és nem kell neki szinte semmi.


2015. ápr. 4. 12:59
 1/2 Katica71 ***** válasza:
Szia, az is lehet, hogy még kamasz, csupa láb cica, és majd hízik, ha eléri a felnőtt kort. Amúgy fajtafüggő a dolog, nem tudom, a szülei milyen alkatúak. Nekem is volt egy olyan macskám, hogy egész életében sose volt kövér, sőt. Hosszú lábai voltak, vékony, hosszú teste volt, pedig minden jót megkapott. Az étvágyára nyilván lehet kapni valami cseppeket, vagy valami port, én az enyémnek szülés után adtam ilyet, hogy hamarabb összeszedje magát. Aztán ivartalaníttattuk a kisasszonyt, azóta még gömbölyűbb is a kelleténél, bár szerintem nem sokkal, de ő alacsonylábú, kistermetű volt azelőtt is. Kérdezz rá az állatorvosnál, hátha tud valami étvágynövelőt ajánlani.
2015. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hell-ikon ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de én csináltatnék egy vérképet meg hasi ultrahangot vagy röntgent... Mert ez az étvágytalanság utalhat valami emésztőrendszeri daganatra is. Viszont egyik vizsgálat sem olcsó mulatság.


Sajnos alig több, mint 1 hónapja egy alig több, mint 3 éves kutyát kellett ez miatt elaltatnunk. Hasonló tünetekkel jelentkezett, alig evett, de a viselkedése nem utalt betegségre. Viszont mire tényleg rosszul lett, addigra már késő volt, nem lehetett megmenteni. :(

2015. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!