Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti szoktátok pucolni a cicák...

Ti szoktátok pucolni a cicák fülét belül?

Figyelt kérdés
Ez most tök ciki, de volt már 8 macskánk és egyiknek se tisztítottuk a fülét. Nem is volt probléma, illetve kettőnek igen, de az az orvos szerint vírusfertőzés volt és pont a fülükre ment. Most csak egy cicánk van, és neki se tisztítjuk. Elég elképzelhetetlen, mert nagyon vad, simogatni is csak akkor lehet, ha ő akarja, különben harap. Egy barátomnak viszont tök természetes, hogy havonta egyszer fülpiszkálóval meg paraffinnal kitisztítja a macskája fülét. Ez tényleg szükségszerű? Én biztosan nem csinálnám meg, tehát dokihoz vinném vele, de azt se tudom ott csinálnak-e ilyet. Valaki világosítson már fel. Köszönöm!
2015. ápr. 6. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális esetben teljesen felesleges.
2015. ápr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Régen házimacskáink voltak és sosem nyúltam a fülükhöz. Ha egészségesek akkor a fülüket is tisztítják a megnyalt első lábukkal:

https://www.youtube.com/watch?v=TgUT8BlYdSs

A fültisztító elérheti a dobhártyát.

2015. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy idõnként babaoljba mártott fültisztítóval gyengéden ki kell törölni a külsô hallójáratokat.
2015. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!