Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen távolságig lát élesen...

Milyen távolságig lát élesen a macska? jól szemlélteti ez a cikk?

Figyelt kérdés
ebben ha legörgettek képekkel is illusztrálják hogy távolra csak homályosan lát [link] kérdésem hogy nem tudom milyen jól adják vissza valóban a képek, mennyi lehet az a távolság amíg még tisztán lát úgymond és mennyitől homályos?
2015. ápr. 9. 02:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A cik szerint " A macskák és emberek látása közötti különbség legfontosabb oka a retináik különböző felépítése. A retina a szem mögött elhelyezkedő, fényérzékelő sejteket tartalmazó szövetréteg."

Utanna megallapitja, hogy mas a fokusztav, es emiatt kozelre lat. Ez igy a hogy van csusztatas, szoval a cikk egy "bullshit".

2015. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik kedvenc kb. 3 éves házimacskám a kb. 500 méterre lévő kert végéből megismer ha megjelenek a ház udvarán és befut hozzám hogy simogassam. Ilyen távolságról egy 3 dioptriás rövidlátással lehetetlen felismerni valakit. Onnan tudom mert nekem ekkora látáshibám volt.

Esetleg a 10 évnél idősebb macskáknál vettem olyat észre mint ha rövidlátó lenne, de ereje teljében lévő egészséges macskánál soha. De az idős macskának más érzékszerve is egyre rosszabb. Ezért üti el gyakran autó a nagyon idős kinti macskákat, már rosszul hall és rosszul lát.

2015. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kinti macskakat jellemzoen este utik el, es nem azert, mert rosszul latnanak, hanam mert macskaperspektivabol baromi nehez megsacolni egy kocsi sebesseget, ha vilagit a fenyszoro.

Oszinten szolva, emberkent is baromi nehez este megsacolni a kocsik sebesseget.

2015. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!