Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is csak megcsípte...

Szerintetek is csak megcsípte valami a cicámat?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hívtam az állatorvost, tehát nem kínozni akarom azzal, hogy spórolok rajta.

Az történt, hogy reggel kiment a cicám (kijárós benti), mi délelőtt elmentünk itthonról, délben értünk haza. Semmi baja nem volt, csak be akart már menni, de dörgölődzött, dorombolt, mint mindig. Bementünk, adtam neki egy kis jutalomfalatot, amit jóízűen meg is evett, majd kiment. Láttam is, hogy a kiskertben vadássza megint a rovarokat, ahogy szokta. Kb. 5 perc múlva egyszercsak bejött, elkezdett öklendezni, hányt egy hatalmasat az előszobában, utána még két kisebbet (itt már alig jött valami belőle), majd kiment, egy ideig még öklendezett, de már nem jött ki semmi (gondolom üres volt már a gyomra). Megint bejött, nagyon lihegett és kapkodta a levegőt, elbújt a sarokba, szóval mindent elkövetett, hogy nyugiban lehessen, úgyhogy hagytam, de figyeltem rá, becsuktam az ajtót, hogy ne menjen ki.


Hívtam az állatorvost, elmeséltem neki, miket produkál, mondta, hogy várjak, jobban lesz-e, mert ő gyanítja, hogy elkaphatott egy méhecskét vagy ilyesmit, ami a szájában (vagy a torkában, vagy még beljebb) megcsíphette, és attól hányt, és azért liheg. Mondta, hogy ha így van, hamar jobban lesz. Nemsokára tényleg jobban lett, de enni-inni nem akart. Lefeküdt aludni, mikor felkelt, megint hányt egy picit, de azóta láthatóan sokkal jobb a közérzete, nyugodtabb, már nem is gubbaszt, ahogy eleinte, hanem kinyúlva fekszik, mint általában, ha simogatom, dorombol. Enni még nem kér, de kínáltam vízzel, picit ivott.


Őszintén szólva én is méhecskére vagy darázsra tippelnék, mert a kis hülye egyfolytában ezeket piszkálja, volt is már belőle gondja. Pár hete jött be keservesen nyávogva, három lábon ugrálva, bedagadt lábfejjel. Nagyon megijedtünk, azt hittük, eltört a lába, hívtuk is egyből a dokit, de hamar kiderült, hogy megcsípte valami rovar, percről percre jobban lett, úgyhogy lemondtuk a dokit, estére már semmi baja nem volt. Szóval nem állna ez távol tőle, de mégis aggódom, olyan rosszul eszik amúgy is, most meg a hányás óta semmit :/

Szerintetek is csak ennyi lehetett? Tényleg egyik pillanatról a másikra történt minden, semmi baja nem volt előtte.


2015. ápr. 9. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a torkát csípte meg akkor érthető teljesen, hogy nem eszik. Gondolom még fáj neki.
2015. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most egy fél órája kijött a konyhába, megkínáltam kajával, evett egy egész tűrhető adagot, és úgy tűnik, jól van :) Visszafeküdt aludni, talán tényleg csípés lehetett, és mostanra múlik neki.
2015. ápr. 9. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobban lesz.

Ha esetleg valami olyan tünetet produkál, amit eddig nem, vagy a tünetek (pl. hányás) súlyosbodik, hívd a dokit megint. Csak ne száradjon ki, meg jó az, ha eszik.

Enyémmel is történt már ilyen, jobbulást.

2015. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Evett azóta még, így összesen kifejezetten sokat, bár csak kisebb részletekben mertem neki adni, de úgy fest, már teljesen jól van hálistennek :)

2015. ápr. 9. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!