Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit javasoltok, milyen eledell...

Mit javasoltok, milyen eledellel etessem a 16 éves cicámat? Maradjak a Royal Canin +12 tápjainál, vagy etessem esetleg Acana-al? Melyik lenne jobb a számára?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a 15 évesemet RC-vel etetem. Korábban (3-4 éve) át akartunk állni Acana-ra, doki javaslatára, bár nem volt semmi gondunk az eredetivel, de idős cicáknak valót akartam. Doki, és még nagyon sokan (főként kutyások) ajánlották az Acana-t. Megpróbáltuk, nem jött be. Evett-evett, de fogyott, nem volt olyan jó kedve, még volt, hogy hányt is (nem biztos, hogy a táptól, de nem volt semmi más baja, doki kivizsgálta.) Visszatértünk az RC egy másik tápjához, azóta minden rendben.

Én azt mondom, ha nem indokolt, ne váltsatok, idős cicának a gyomra sem biztos, hogy úgy tud alkalmazkodni a váltáshoz, ahogy kéne, vagy ahogy egy fiatalabb cicáé. Viszont ha gondotok van a jelenlegivel, akkor próbáljátok meg a másikat.

2015. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy idős cica veséjét eléggé meg tudja terhelni az Acana magas fehérje tartalma, állatorvosom legalábbis ezt tanácsolta nekünk.
2015. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Ha valakinek van még véleménye ezzel kapcsolatban, azt örömmel veszem.

Nincs gond a RC-nal sem szerencsére, jól bevált nálunk is ez a táp. Csak a legjobbat szeretném neki adni és sokan dicsérik az Acanát, ezért gondolkoztam el rajta hogy nem lenne-e jobb neki az. De nem vagyok benne biztos hogy megfelelne-e egy idős cicának is az Acana.

2015. ápr. 7. 18:37
 4/7 Maxitabi ***** válasza:
Ha eddig bírta az RC-t,akkor most már ne válts!! Valóban lehet, hogy a magas fehérje/hús szokatlan lenne az emésztésének.. Ne terheld feleslegesen az emésztését!(mondja egy orijen-acana etető)
2015. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt azért nem gondoltam hogy senki nem fogja javasolni a váltást mert sokan dicsérik az Acana-t. Akkor az a jó kérdés hogy vajon hány éves korig érdemes etetni Acana-hoz hasonló tápokkal?
2015. ápr. 9. 09:07
 6/7 Maxitabi ***** válasza:

Én is dicsérem, nálunk nagyon bevált (bár testvérét, orijent esznek nagyrészt).Majd 10 év múlva tudok neked válaszolni, hogy meddig etettem..:)) Valószínűleg, ha hozzászoktak,akkor nem lesz gond belőle..

Próbáld ki nyugodtan az acanát (nálunk a halas a menő),kiegészítésként. De mivel abban nincs semmi felesleges (kábszer szerű),nem biztos, hogy megeszi az rc után - enyém kap nagyszemű rc fajtatápot kiegészítésként-azt kell levadásznia,mert eldobom szemenként-és meg van őrűlve érte, tuti van benn valami...

Szóval fontos, hogy alacsonyabb foszfortartalmú legyen (vese), növelni kell a tápanyag és vitaminbevitelt és könnyen emészthető legyen (ezért jó a gabonamentes),de rost kell neki (cicafű?!).

Több nedvestáp (hátha a fogai sem a régiek már),de csak magas hústartalmú, cukor és gabonamentes (nem w....s és társai..)

Kiegészítheted a tápot kefírrel,natúr joghurttal, túróval (ha megeszi); ill lazacolaj, almaecet, sörélesztő/élesztő nyers (belsőség) máj,szív,vese-csak kevés alkalommal és kevés is kell csak;tojássárgája-nyersen;nyers hal;srépa,cukkini,tök, szezámmag, kókuszreszelék - rostok miatt...stb. Ezekből alig valami kell,nem is minden nap -ami úgyis van otthon..

2015. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. :) Próbálom minél jobb nedvesekkel is etetni, de nem könnyű mert eléggé válogatós. :)

Van két kiscicám is, hét hónaposak. Az egyiket hat hetesen találtam, őt is RC-vel etettem, babycat, kitten fajtákkal és nála is bevált. De már az Acanat is kipróbáltam velük és azt is nagyon szeretik, ők nem szokták rá az RC-re. Velük tervezek majd Acana-ra váltani ha bírják majd nagyobb mennyiségben is és beválik, de az idős cicák érzékenyebbek lehetnek ezért is kértem tanácsot. :)

2015. ápr. 10. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!