Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A tenyésztő visszaveheti a...

A tenyésztő visszaveheti a cicust?

Figyelt kérdés
Van egy keleti macskám. A tenyésztő utáni első tulajdonostól vettem. A tenyésztő ivartalanítási kötelezettséggel adta át a cicust, első tulajdonosának. Amikor én megvettem akkor még nem volt ivartralanítva. Az említett első tulajdonossal olyan szerződést írtunk hogy elismeri hogy eladta x összegért a cicust és ő már az én tulajdonom. Igazából az ivartalanítást nem velem kötötte, akkor most ez rám nem érvényes? Valaki hasonló helyzetben?

2015. ápr. 13. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
De rád is érvényes. És különben sem azért kell ivartalanítani a macskát, mert különben visszaveszi a tenyésztő...
2015. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam hasonló helyzetben, de igen, visszaveheti.

(csúnya hasonlattal, ha egy lopott autót eladnak neked, akkor is visszakapja az eredeti tulajdonos..)


A macska tulajdonjoga csak akkor száll át teljes mértékben a vevőre, amikor teljesíti a szerződésben lefektetett feltételeket.

Ez ebben az esetben nem történt még meg. Ergo a macska nem is volt 100%-ban az első tulajé.


ivartalaníttasd :) Vagy keresd fel a tenyésztőt, hogy mi az a felár, amiért ivaros maradhat a cicád- ezt a legtöbb esetben engedik. van olyan tenyésztő, akinél X ideig van arra határidő, hogy a megvásárolt kölyökről eldöntse az új tulaj, hogy ivartalan-hobbi, vagy tenyésztési célra szeretné tartani. Ott általában alapból az olcsóbb, "hobbiárat" kell kifizetni, és X idővel később, amikor megszületik a döntés, akkor a tenyésztési "felárat" még pluszban ráfizetheti a tulaj, ha úgy dönt.


(természetesen, ha valami betegség, vagy egyéb "hiba" miatt adták el úgy, hogy ki kell vonni a tenyésztésből, akkor nem fogja megengedni.)

2015. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kerdes, tobbek kozott az, hogy az elozo tulaj eladhatta-e a macskat jogszeruen, a tenyeszto tudta nelkul.

Valoszinuleg nem.

Tehat, az a helyzet, hogy valoszinuleg jogszerutlenul adta el, az, hogy raadasul a ivartalanitasi kotelezettseget is elmulasztotta, mar csak hab a tortan...

2015. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha megfelelsz a szerződésben leírtaknak, eleget teszel az ivartalanítási kötelezettségnek, akkor szerintem nem lehet baj. Természetesen ivartalaníttatni kell, de nem csak azért, mert benne van a szerződésben. A macska érdekeit, egészségét szolgálja, a felelős állattartás alapja.
2015. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!