Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet örökre elűzni a...

Hogyan lehet örökre elűzni a macskákat úgy, hogy kutya sem tartható a területen?

Figyelt kérdés

Tele a környékünk felelőtlen macskatartókkal, mert rendszeresen hagyják őket kijárni. Azok meg egyre több gondot okoznak.

Legsúlyosabb probléma, hogy tele minden az ürülékükkel. A játszóterek homokozójába és az általános iskola távolugró pályájára már évek óta nem viszik a szülők és tanárok a gyerekeket, mert odasz.rik a legtöbb macska.

Viszont újabban a magas KERÍTÉSSEL KÖRBEZÁRT bölcsi és ovi homokozóját sem kímélik. A szomszéd ovis gyereke bőgve jött tegnap haza, mert az oviban macskasz.rba tenyerelt... Nem kicsit durva.

Arról már ne is beszéljünk, hogy a mi udvarunkba és sok más ember udvarába bepofátlankodnak, itt is mindenhova odasz.rnak, szórják a bolháikat, rongálják a kerítést és egyéb berendezéseket.


Valakinek van ötlete, hogy hogyan lehetne őket örökre elűzni?


A kutya nem megoldás, mert pl. az oviban nem lehetséges egyéb okok miatt. És otthon meg többen az anyagiak miatt nem tarthatnak kutyát.


Ja és légyszi a puskát se írjátok...! Valami hatékony és kíméletes megoldás kellene.


Köszi a tippeket előre is!



2015. ápr. 15. 11:30
1 2
 1/15 Trafó1 ***** válasza:
8%
Pedig egy jó légpuska................:-PPPP
2015. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom én már sok mindent kipróbáltam, hogy a kiskertemet ne macska wc-nek használják a szomszédaim macskái. Sorolhatnám mi mindent megtettem amire azt mondták tuti biztos módszer, de semmi nem jött be. Kivéve 1 dolgot. Ez az egy bejött. Méghozzá a mozgásérzékelős locsoló. A macskák utálják a vizet, és amióta működik a mozgásérzékelős locsoló elkerülik a kertemet. Persze ennek is ára van, de legalább nem büdös kaka, vizeletszagú a kertem már.

Ha ez a megoldás sem jó nektek, akkor nincs más mint az, hogy állandóan takarítani a macskakakát, és állandóan lesni a macskákat. Ha mászik avgy ott van, akkor rögtön el kell kergetni.

2015. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

MOzgásérzékelős locsoló? Huhh :)

Bevallom, már nagyon sokat beszéltünk a szülőkkel, hogy mit lehetne tenni, ez még nem merült fel. Már nem jöttem ide hiába.

De ez biztos nem olcsó. Az intézményekben nem tudom esetleg támogatással menne-e. Viszont nem tudom mennyire körülményes ez. Ha mozgásérzékelős, akkor nyilván a gyerek mozgására is működésbe lép...

De még ha esetleg otthon tudunk figyelni, a madarak például már nem tudnak. Leszáll egy rigó a kerítésre és indul a víz???Hát őket azért nem kellene elűzni, hiszen jók és hasznosak.

És a másik, hogy elég hosszú kerítésszakaszokat érintene ez mindenütt. :(


Szóltunk már a polg.hivatalban, de süket fülek. A jegyző a főkolompos, ő ráadásul ivartalanítás nélkül eregeti ki a macskáit. Na ez a másik dolog, hogy a gazdátlan macska is egyre több.

2015. ápr. 15. 12:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A mozgásérzékelő locsolót be kell állítani. Nekem is vannak madáretetőim, de ott magasabban vannak mint amit a mozgásérzékelő érez. Én elég alacsonyan állítottam mivel a macskák a földön, fűben mászkálnak. Így az érzékelő ezekre a mozgásokra figyel.

Gyerekek esetében pedig. Ha gyerekek vannak az udvaron akkor nincs ott macska mert a macskák sem szeretik ha sokan vannak. Ők inkább akkor mennek ha nem zajong a park a gyerekektől. Amikor a gyerekek vannak kint, a mozgásérzékelő locsolót ki lehet kapcsolni, és nem reagál. (akár be is lehet vinni ha nem akarjuk hogy tönkre menjen a gyerekek miatt) Amikor nincs gyerek vagy nincs senki a parkban, akkor be lehet kapcsolni, és minden mozgásnál beindul. A madarak amúgy sem szállnak le a földre ha macska van a közelben vagy érzik a macska nyomát (és ugye a kaki, vizelet eléggé büdös)

Már nem tudom mennyibe került, de nem olyan horribilis az ára. Egyébként nagyon régen a nagy parkokban is ilyen mozgásérzékelőkkel locsolták a füveket (sok helyen még ma is)

2015. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy mégiscsak a jegyzővel kéne felvenni a kapcsolatot. Leírásod alapján sokatoknak van ezzel problémája. Írhatnátok petíciót, aláírásgyűjtést, amivel legfőképpen az ivartalanítást akarnátok elérni. Mi is falun lakunk, nálunk is sok macska van kint, de ivartalanítottak, így nagy gondot nem okoznak, és nem szaporodnak, amivel már ti is előrébb lennétek (nem mellesleg jó lenne, ha ilyen akció több helyen is elindulna, mert valóban botrányos helyzetek vannak helyeken, és nem szerencsétlen állat tehet róla). Ha ezen a téren valami sikert érnétek el (pl kötelezővé tennék az ivartalanítást), akkor nagyon nagy lépést tehetnétek. Esetleg gyermekorvost is bevonhattok, aki elmagyarázza, hogy milyen egészségügyi problémák merülhetnek fel akár a gondozatlan macska székletével kapcsolatban, akár a bolhákkal és társaikkal. Ebben egy lelkiismeretes állatorvos is biztosan partneretek lenne, szakértők segítségével talán meggyőzhetőek lennének.


Amit homokozókkal pl tenni tudtok: mezőgazdasági boltban lehet venni sűrű szövésű hálót, érdemes lenne ilyen helyekre beszerezni, kifeszítve akár lekötni, akár valahogy (kövekkel, fával) lefogatni úgy, hogy feszes legyen, a háló és a komok között legyen hely, akkor nem nagyon fog rájárni a macska. Éjszakákra mindig le kéne takarni. Igaz, ez elég macerás, de a locsolón kívül nekem se sok ötletem van (macskariasztó sprék, macskafüvek feleslegesek, semmit nem használnak). Saját házaknál legegyszerűbb lenne valóban a kutya, de hallottam már olyant (nem tudom, működik-e), hogy régi nylon harisnyákat szedtek össze, kerestek embereket, akiknek van kutyája, vagy bementek menhelyre, fésülgetitek a kutyákat és a kihullott szőrrel megtömitek a harisnyákat, a kényesebb pontokra (ahova a macskák piszkítanak) leteszitek, a kerítéshez mondjuk 3-4 m-enként is kötözhettek egy-egy adagot. Szárazabb időkben ezt egy kis vízzel le is lehet permetezni (nem megáztatni, csak nedvesíteni), akkor még erősebb szaga van, lehet, hogy elijeszti a macskákat.


De elsősorban a macskák szaporodását kell megállítanotok, addig csak maximum átmeneti megoldások léteznek...


Sok sikert!

2015. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerezz egy kis valeriánát. Locsold szét a haragosod kertjében, és a környék összes kanmacskája ott fog nyervákolni. Az óvodát meg messze elkerülik.
2015. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miguel, biztos, hogy valerianara gondoltál? Az nyugtató. Nem egy másik "v" betusre? :D Mondjuk így is tetszik. A locsoló is. Kedves Kérdező, együtt érzek! Nálunk lakótelep, egy ember elkezdte etetni szegény kóbor macskákat, azok meg -vajon miért- letelepedtek itt minálunk, osztodassal szaporodnak, sok hülye mutogatja a gyerekének, hogy "nézd, cica", aztán ugyanezt a gyereket beulteti a homokozóba. Hatóságnál régebben próbálkoztunk, a levél szerint kijottek, és nem találtak etetesre utaló nyomokat. Senki nem hinné el ebből, hogy szeretem a macskákat, és egyáltalán nem vagyok ivartalanítás-parti, sőt, de itt az segítene. És akkor én mit csináljak, fogdossam össze őket, és saját költségemen ivartalaníttassam? A probléma ugye máshol van. Amúgy egy ismerősöm egyszer azt mondta, hogy Ő maga (ffi) korbepisilte a kertjét, ugyanezért. De ha jól emlékszem, utána is jöttek a macskák. Erről amúgy még az ecet jutott eszembe (mert ugye a szag a lényeg). Az jó budos. Szerintetek az hasznalhat, pár cseppet kispriccolni a kert lényeges pontjaira?
2015. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ha félreérthető voltam. A Valeriánára, mint Orvosi macskagyökérre gondoltam, illetve a belőle főzött teára. Sajnos, manapság tényleg már csak mint gyógyszer ismeretes.
2015. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Lehet kapni lecsapódós élvefogó macskacsapdát (ld.: google), beleteszed az olajos halat, macska bemegy, megfogod, és elviszed jó messzire. Próbálgatni kell, hogy hogyan állítsad be a csalit, mert ravaszak a kis dögök, de ha a taposólemezt letakarod egy kartonlappal, akkor mindenképpen rálép a cica, illetve érdemes több helyre is tenni csalit a ketrecen belül.
2015. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ez se semmi. Na nehogy már én cipeljem más macskáját! Meg hova? Az is milyen dolog már elengedni jó messze. Akkor a jó messze élő emberek és gyerekek életét fogja megkeseríteni... ez sem megoldás...

Vagy van olyan hely, ahol le lehet adni? Ahol biztosan befogadják???? csak úgy látnám értelmét elkapni...

2015. máj. 7. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!