Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elmondanátok mindent egy cica...

Elmondanátok mindent egy cica neveléséről? PL: mikor kell elkezdeni az egyedülléthez szoktatni? Hogy neveljem alomra?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Cicát nem nagyon kell szoktatni az egyedülléthez, pár órát simán elvan. Nem olyanok, mint a kutyák.

Almot helyezd olyan helyre, ahol mindig hozzáfér, de nyugis helyen van, nem nagyon járkáltok arra. Ahogy hozzád kerül a cica, mutasd meg neki, tedd bele, kaparhatsz is egy picit a lábával. Nekem minden cicám azonnal tudta, hogy oda kell mennie vécére. Figyelj rá, hogy az alom mindig tiszta legyen, ha belecsinált, mielőbb szedd ki, mert ha túl koszos már, akkor nem szívesen mennek bele.

2015. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A mi macskánk az amikor hozzánk került életében nem látott lakást. tobb mint 7 órán át nem Wc-zet, mert nem találta a helyét. Akkor egyszer csak elkezdett kaparni, én beleraktam az alomba és azóta oda végzi a dolgát. Mi naponta akár többször is takaritjuk, és a Metro saját márkás almát hazsnálju. 5kg zsák kb 1 hétig elég. Sok türelem kell hozzájuk, a mienk egy cirmos és valóban nagyon aktiv, sokat kell vele foglalkozni, bár azt nem szereti ha ölbe veszik. Mi estére kicsukjuk, mert különben reggel ébreszt bennünket, meg ha nem is akarjuk. Butort nem bántják, ha van nekik kaparófájuk, cicabutoruk. Nehéz oket nevelni, a szép szó nem használ. Mértékkel a fizikai büntetést ajánlom, de tenyleg csak mértékkel, mert különben félni fog, elbujik. Ja és ha azt hitted megtanitottad pl, hogy ne mennyen fel az asztalra, akkor jó tudnod, hogy csak addig nem megy fel amig otthon vagy :)
2015. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 DAREIOSZKINCSE válasza:

Kedves Viktória !

Szívesen segítünk , de tudni kéne :

- A cica fiatal ( mennyi idős )?

- Ő kinti cica volt és most kerülne lakásba ?

- Szüleivel együtt élt ? Hol ? Kint/Bent ?

Milyen egyedül létre gondolsz ? Reggel el mész este érsz haza ? - Ha szeretitek egymást Ő ott fog várni az ajtó közelébe ! Megszokja az egyedül létet , de Társas lény aki igényli a törődést ! Az alomra nevelést már megírták neked ... És a cicát NEM SZABAD bántani ! A tiltásra van egy nagyon humánus "trükk" . Ha olyan helyre mászik ami tilos számára "lőd le " vízipisztollyal ! - vagy fröcskölj az arcába pár csepp vizet . Hídd el 3x-4x így jár és már nem fogja megpróbálni ... Várjuk válaszod . Szép Estét

2015. ápr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A cica kint volt az anyjával majd be fog kerüli (egyébként csak 1 hete született ) és mindent szerettem volna tudni. A válaszokból is okultam és más oldalt is néztem.
2015. ápr. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!